Lotna Czytelnia wraca na Planty

Przed nami dziewiąty sezon działalności Lotnej Czytelni. Od 2 czerwca, w każdą bezdeszczową środę krakowianie będą mogli spotkać na Plantach charakterystyczny, wypełniony książkami, biały rower cargo. Startujemy o godz. 17.00.

Zasady akcji są proste i niezmienne: nie potrzeba karty bibliotecznej, nie ma terminu zwrotu… wystarczy wziąć książkę z Lotnej Czytelni i czytać, po przeczytaniu oddać do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1) lub do roweru (jeśli akurat nas spotkasz).

Do tej pory rower Lotnej Czytelni wyruszał z przed Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie prawie 300 razy, za każdym razem wioząc ok. 90 książek, z których zazwyczaj połowa zostawała wypożyczona.

Książki z Lotnej czytelni systematycznie wracają do Biblioteki, a zachęceni akcją czytelnicy przekazują nam wciąż kolejne. Dzięki temu nasz projekt może się rozwijać.

By urozmaicić czytelnikom naszą ofertę i każdy mógł znaleźć coś dla siebie, wyjazdy Lotnej Czytelni są poświęcone różnej literaturze, i tak jeździ: Lotna Czytelnia z dreszczykiem, Lotna czytelnia z biografią, Lotna Czytelnia z romansem, Lotna Czytelnia z komiksem, Fantastyczna Lotna Czytelnia, Lotna Czytelnia w podróży, Lotna Czytelnia dzieciom, Lotna Czytelnia z poezją. Wrzesień szczególnie dedykujemy uczniom i dla nich jeździ Lotna Czytelnia z lekturą.

Wśród naszych stałych czytelników są zarówno pracownicy korporacji, rodzice i dziadkowie z dziećmi, młodzież, jak i osoby bezdomne, dla których Planty są domem, bo Lotna Czytelnia to prawdziwa biblioteka łącząca ludzi o różnym statusie społecznym i finansowym.

Przypomnijmy: Lotna Czytelnia to projekt, który wystartował w sierpniu 2013 r. dzięki współpracy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów i od tego czasu systematycznie, co roku jest kontynuowany w okresie wiosenno letnim. Charakterystyczny rower cargo krąży po Plantach od początku czerwca do końca września, zachęcając odpoczywających tam ludzi do czytania na świeżym powietrzu.

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.