Lofoty

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na wystawę fotografii Andrzeja Kalinowskiego pt. „Lofoty".

Lofoty. Archipelag wysp na Morzu Norweskim. Leżą za kołem podbiegunowym północnym, na wysokości Narviku, administracyjnie należą do Norwegii. Główne miasto to Stamsund, a znane kurorty wypoczynkowe to: A, Reine, Henningswear. 

Dlaczego Lofoty?

Bo to piękny i pociągający zakątek Świata. Wspaniałe kompozycje gór, morza, wody i plastyka szmaragdowego nieba. Bajeczne widoki. Oderwanie od cywilizacji. Poraża wszechobecna dbałość o czystość, ekologię. Chłód i surowość klimatu, przepiękne krajobrazy, ale również dziwni, odważni i twardzi ludzie.

Lofoty to raj dla wędkarzy, rybaków, miłośników wolności. Podróżując po bezkresnych przestrzeniach możemy przekonać się, czy potrafimy obcować z prawdziwą naturą, gdzie towarzyszy nam tylko cisza. Cisza,  która krzyczy….

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.