29.10.2020 godz. 11:00

Kwiaty i pszczoły

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wykład on-line „Kwiaty i pszczoły”, który odbędzie się 29 października, o godz. 11.00.

Różnorodność biologiczna na świecie w dużej mierze zależy od pszczół. Owad, przed którym większość z nas drży ze strachu, odgrywa istotną rolę w kontekście ekologii i ochrony środowiska.

Na spotkaniu dowiemy się na czym polega współpraca pszczół i roślin i co z takiej współpracy mają rośliny, a co owady? Czy zawsze ta współpraca jest zgodna i obustronnie korzystna?  Co to takiego „Neonikotynoidy” i jaki jest ich wpływ na środowisko. Porozmawiamy o nauce obywatelskiej (citizen science), czyli jak nieprofesjonaliści mogą się włączyć w popularyzację nauki?

Prowadzący: dr Justyna Kierat- biolog. Obszar zainteresowań: owady, szczególnie rozwój murarki ogrodowej oraz innych pszczół i os samotnych. Rysuje, edukuje i prowadzi bloga Pod Kreską.

Wykłady będą zawierać elementy pracy warsztatowej opartej o nowe technologie i użyteczne aplikacje (spotkania odbywają się zdalnie z wykorzystaniem platformy ZOOM).

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.