Kolorystyka myśli

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z fundacją Zustricz zapraszają na wystawę pt. „Kolorystyka myśli”

Wystawa „Kolorystyka myśli” to dwadzieścia zdjęć przedstawiających to, jak nasze myśli, pomysły, nastroje, doświadczenia lub uczucia mogą wyglądać po przetłumaczeniu na język fotografii. Autorami zdjęć są nastolatkowie-migranci z Ukrainy i Białorusi mieszkający w Krakowie, absolwenci kursu fotograficznego, który odbywał się w październiku i grudniu 2020 roku.

Uczestnicy zgłębiali fotografię jako sposób na wyrażenie siebie, swoich myśli i poglądów na temat różnych wydarzeń. W trakcie warsztatów odkryli, że kolor jest nieodłącznym elementem nie tylko rzeczy dotykalnych, ale także abstrakcyjnych, takich jak wspomnienia, uczucia, sny, pomysły, fantazje i myśli. Wystawa, którą oglądać można przed budynkiem to efekt samopoznania każdego uczestnika kursu. Po raz pierwszy autorzy publicznie prezentują fotografie jako odzwierciedlenie ich osobowości. Bez żadnych dekoracji, szczerze i uczciwie.

Wystawa powstała przy współpracy Fundacji Zustricz i Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, sfinansowana przez miasto Kraków.

Miejsce ekspozycji: przestrzeń przed budynkiem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Termin ekspozycji: 18.12.2020 – 26.01.2021

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.