Kocham Kraków. Podróż przez historię wehikułem czasu

Wystawa prezentuje prace dzieci z krakowskich przedszkoli i szkół podstawowych (klasy I-III), które powstały w ramach realizacji interdyscyplinarnego projektu edukacyjnego „Kocham Kraków. Podróż przez historię wehikułem czasu”.

Na wystawie można podziwiać pojazdy, które mogą przenieść nas w przyszłość lub przeszłość naszego miasta, można poczytać listy do Smoka wawelskiego, pooglądać lapbooki poświęcone zwyczajom i tradycjom Krakowa. Pięknie prezentują się też drzewka emausowe, korony i puchary królewskie, elementy strojów rycerskich, lusterka dam dworu, czapki Lajkonika oraz prace przedstawiające wizje Krakowa za 1000 lat.

Pomysłodawcą i realizatorem projektu była Specjalistyczna Poradnia Wczesnej Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej  w Krakowie we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie oraz z udziałem przewodników po Krakowie zrzeszonych w Stowarzyszeniu Oświatowym „Zamek Królewski w Krakowie”. Projekt został sfinansowany przez Wydział Edukacji Urzędu Miasta Krakowa.

Miejsce ekspozycji: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci WBP w Krakowie

Termin ekspozycji: lipiec-wrzesień 2021

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.