In excelsis Deo. Boże Narodzenie w europejskiej sztuce wieków średnich

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę pt. „In excelsis Deo. Boże Narodzenie w europejskiej sztuce wieków średnich”.

Wystawa, którą oglądać można na poddaszu Biblioteki opowiada o tradycji wcielenia trwającej od wieków, obejmującej cały obszar naszego kontynentu, od Irlandii przez Francję, Hiszpanię, Italię, Serbię, Rumunię, Bułgarię, Polskę, Ukrainę, Rosję, Grecję po Armenię i Gruzję. Prezentując arcydzieła łacińskiego i bizantyjskiego dziedzictwa duchowego i materialnego ukazuje piękno świąt Bożego Narodzenia oraz postaci Bogurodzicy z Dziesiątkiem promieniującą w ikonach, mozaikach, obrazach, polichromiach i witrażach.

Pod obrazami nie znajdziecie Państwo podpisów, przybliżających miejsce i czas powstania prezentowanych arcydzieł. Artyści, którzy je tworzyli, powoływali dzieła nie swoje, lecz objawione im przez siłę wyższą.

Miejsce ekspozycji: Galeria na Poddaszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Termin ekspozycji: 11.12.2020 – 25.01.2020

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.