Historyczne ogrody Małopolski w naszej pamięci i fotografii

Projekt skierowany jest do grupy osób 60+ i bazuje na oryginalnym połączeniu historii małopolskich przyklasztornych ogrodów, ich układu przestrzennego, specyfiki uprawy roślin użytkowych i ozdobnych z losami ich właścicieli – zakonów i twórców. Zostaną w nim przedstawione kulturowe i historyczne wpływy, które ukształtowały ogrody i wciąż inspirują współczesnych projektantów.

Połączenie różnych metod pracy i oryginalnych działań edukacyjnych (wykłady tematyczne, warsztaty historyczno-genealogiczne, komputerowe, wyjazdy edukacyjne), pozwoli stworzyć niekonwencjonalny model poznawania własnej historii i tradycji ściśle oparty o nowe technologie i tradycyjne zbiory biblioteczne. Model przyczyni się do poszerzenia oferty biblioteki i wykorzystania potencjału jej pracowników.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.