Forum Dyrektorów Publicznych Bibliotek Samorządowych Województwa Małopolskiego

Po dłuższej przerwie spowodowanej przez covidowe ograniczenia w siedzibie WBP w Krakowie 2 grudnia 2022 r. odbyło się kolejne spotkanie dyrektorów bibliotek powiatowych z terenu województwa małopolskiego.

Zebrani pod przewodnictwem dyrektora WBP w Krakowie dyskutowali m.in. o bieżącej sytuacje małopolskich bibliotek publicznych, zwłaszcza szukając sposobów na poprawę ich ekonomicznej sytuacji  i rozwiązań, które pomogą ograniczyć zużycie energii elektrycznej.

Spotkanie było również poświęcone nowej grupie użytkowników małopolskich bibliotek, którymi stali się w ostatnich miesiącach uchodźcy z Ukrainy. W obecności Konsula Ukrainy w Krakowie, p. Iryny Yaremchuk, która była honorowym gościem Forum, przedstawiciele WBP w Krakowie podsumowali działania prowadzone przez Bibliotekę Wojewódzką na rzecz wsparcia małopolskich bibliotek, które rozwijają swoją ofertę z myślą o obsłudze czytelniczej Ukraińców.

Podczas spotkania uroczyście pożegnano, przechodzącą na emeryturę, Marię Słuszniak - Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Fihel w Miechowie oraz wręczono Nagrodę Moderatora Roku DKK pani Annie Miodowskiej-Zawiślak, kierującej Oddziałem dla Dzieci MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.