07.10.2023 godz. 10:00

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Promocji Retroinformatyki „Dawne Komputery i Gry” zapraszają na kolejną edycję Festiwalu Dawnych Komputerów i Gier, która odbędzie się w dniach 7-8 października 2023 roku w Aretetece WBP w Krakowie.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Celem wydarzenia jest przypomnienie zarówno osobom starszym, jak i młodszym jak wyglądała informatyka kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat temu. Realizujemy to poprzez udostępnienie w pełni interaktywnych i sprawnych dawnych urządzeń: komputerów i konsol.

To nie jest typowo muzealna wystawa: na sprzęcie można pograć lub programować! Na wydarzeniu są dostępne m.in. Commodore 64, Amiga 500, Atari 65XE, Philips MSX, NES, SNES, Nintendo 64, Vectrex, Sega Master System II i pecety spięte w sieć. Do każdej z platform jest kilkadziesiąt gier.

Podczas wydarzenia będzie można spróbować swoich sił i zmierzyć się z innymi w trakcie turniejów gier.

Zapraszamy do Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego).

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.