Ferie 2026 na Rajskiej
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie serdecznie zaprasza do skorzystania z oferty przygotowanej na czas ferii zimowych
ZIMOWE WARSZATY PLASTYCZNE INSPIROWANE NARNIĄ
Podczas ferii zimowych będziemy tworzyć niezwykłe prace plastyczne, które przeniosą nas do magicznego świata stworzonego przez C.S. Lewisa. Będą to postaci z Narni, magiczne stworzenia oraz krajobrazy i ilustracje do ulubionych scen z książki.
Dla kogo: dla grup przedszkolaków i uczniów klas I-III SP
Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci, tel. (12) 375-22-56
Terminy: do uzgodnienia od 02.02-13.02.2026
Wielkość grupy: do 25 osób
ZIMOWY ŚWIAT DISNEYA
Chcesz poznać zaczarowany świat Walta Disneya? Zastanawiasz się, jak pomysły narodzone w głowie zmieniają się w Twój ulubiony film? Poznaj sekrety powstawania filmów animowanych oraz przemianę Myszki Miki. Dzięki warsztatom zagłębisz się w barwny świat filmów. Do tego rozwiniesz z nami swoje zdolności tworząc proste prace plastyczne podczas zajęć.
Dla kogo: dla uczniów klas I-III SP
Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci, tel. (12) 375-22-56
Terminy: do uzgodnienia od 02.02-13.02.2026
Wielkość grupy: do 25 osób
TEATRZYK CIENI
Zapraszamy rodziców i dzieci na wyjątkowe spotkanie, podczas którego stworzymy własny teatr cieni i pozwolimy, by zimowa ciemność zamieniła się w scenę pełną magii. Przy ciepłym świetle lamp i w atmosferze wieczornej przytulności zanurzymy się w świat opowieści, które ożyją dzięki naszym dłoniom, wyobraźni i odrobinie czarodziejskiej gry światła. Podczas warsztatów wspólnie wymyślimy krótką historyjkę, stworzymy ramę teatru i własne pacynki, a na koniec – niczym prawdziwa trupa aktorów – zaprezentujemy mini-spektakle. Wspólna kreatywna zabawa, aromatyczna herbatka i ciepło świateł, na pewno sprawią, że nawet najciemniejsza pora roku stanie się pełna blasku.
Data: 04.02.2026
Czas: 17:00 - 18:30
Dla kogo: dla dzieci w wieku 6-10 lat i rodziców
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy
ZRÓBMY COŚ RAZEM – WARSZTATY SZYDEŁKOWANIA
Podczas trzech spotkań nauczymy Was podstaw szydełkowania, objaśnimy podstawowe ściegi używane w amigurumi, spróbujemy zrobić maskotkę – donuta, pokażemy jak za pomocą drobnych dodatków zamienić donuta w słodkie zwierzątko. Zapraszamy osoby, które chcą nauczyć się czegoś nowego, rozwinąć swoje pasje lub inaczej spędzić ferie. Wystarczy tylko przyjść i wziąć szydełko do ręki. Biblioteka zapewnia potrzebne materiały podczas warsztatów, ale zawsze możecie przynieść swoje ulubione szydełko czy włóczkę.
Dla kogo: dla młodzieży 12+
Terminy: 9, 11 i 13 lutego 2026, godz. 13.00-15.00
Wielkość grupy: do 15 osób (decyduje kolejność zgłoszeń)
Miejsce: Wypożyczalnia i Pracownia dla Młodzieży, tel. (12) 37 52 275.
Zapisy przez formularz zgłoszeniowy.
TAJNA KSIĘGA HRABIEGO: MAGICZNE ŚLEDZTWO W ARTETECE
Czy w świecie pełnym ekranów jest jeszcze miejsce na starożytną magię? Oczywiście, pod warunkiem, że magia ma dobre wi-fi. Zapraszamy młodych adeptów sztuk tajemnych na grę detektywistyczną inspirowaną postacią Józefa Maksymiliana Ossolińskiego – hrabiego, który wiedział o książkach więcej niż Google.
Uczestnicy wstąpią do „Zakonu Oświeconych” i zmierzą się z klątwą, która padła na cyfrowe zbiory Arteteki.
W programie:
- poszukiwanie zaginionego grymuaru
- alchemia obrazu
- szyfry i zaklęcia
- celem gry jest odnalezienie „Kamienia Wiedzy” To połączenie świata Harry’ego Pottera z Sherlockiem Holmesem, dodatkowo zmieszanym z wizją świata pełnego nowych technologii.
Dla kogo: dla dzieci powyżej 8 roku życia.
Terminy: 3 lutego (wtorek), 10 lutego (wtorek)
Wielkość grupy: do 30 osób
Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie – 12 37 52 140, 141, 142, 143

