Dzika Rumunia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Towarzystwo Polsko-Rumuńskie w Krakowie zapraszają na wystawę fotografii Dana Dinu pt. „Dzika Rumunia”.

 „Dzika Rumunia” to cykl zdjęć Dana Dinu, które powstały podczas podróży autora przez trudno dostępne zakątki Rumunii i wydane w albumie „Wild Romania”. Publikacja jest częścią większego projektu, który zawiera zdjęcia ze wszystkich 28 istniejących wówczas dużych rezerwatów Rumunii (parki narodowe, parki przyrodnicze, geoparki i rezerwaty biosfery). Wystawy ze zdjęciami z tego albumu były wystawiane w wielu miastach Rumunii: Bukareszt, Timisoara, Brasov, Sibiu, Cluj-Napoca, Constanta, Craiova i Iasi.

Dan Dinu jest zapalonym fotografem przyrody i zwierząt. Karierę rozpoczął w 1997 roku i pozostał wierny fotografii przyrodniczej i podróżniczej. Od 2000 roku zajmuje się ochroną przyrody, najpierw jako wolontariusz w różnych organizacjach, następnie jako kierownik projektów środowiskowych, a później jako fotograf dla różnych organizacji w Rumunii.

Wraz z operatorem Cosminem Dumitrache, Dan Dinu jest również autorem filmu dokumentalnego o dzikiej przyrodzie Rumunii.

Miejsce ekspozycji: ogrodzenie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (prawa strona)

Termin ekspozycji: 23.06.2022 – 27.09.2022

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.