Dworki i pałace Małopolski w fotografii Zofii Zalewskiej. Część 2

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę pt. „Dworki i pałace Małopolski w fotografii Zofii Zalewskiej”.

Zofia Zalewska – lektorka języka angielskiego i rosyjskiego, której hobby są podróże i fotografowanie, szczególnie na jej ulubionych kontynentach: rodzimej Europie i gościnnej Ameryce. Członkini Polish-America Photographic Club w Nowym Jorku. Ma na swoim koncie dziesiątki wystaw indywidualnych i zbiorowych, miedzy innymi w Nowym Jorku, Toronto i Oslo. Od wielu lat jej prezentacje fotograficzne są częstymi gośćmi w instytucjach kultury Krakowa i Małopolski.

Wystawa, którą oglądać można na naszej stronie www stanowi kontynuację części pierwszej. Prezentuje dalszy ciąg fotografii z podroży autorki po Małopolsce w okresie pandemii. Celem wystawy jest ocalenie od zapomnienia wspaniałych zabytkowych dworków i pałaców, których na szczęście zachowało się do dzisiaj dość dużo. Niestety kondycja niektórych pozostawia wiele do życzenia. Zaniedbane popadają powoli w ruinę. Inne, z pietyzmem odrestaurowane, znajdują się w rękach prywatnych. Mamy nadzieje, ze fotografie  zachęcą Państwa do odwiedzenia i zobaczenia małopolskich dworków i pałaców na żywo.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.