28.06.2021 godz. 15:30

Co kraj to obyczaj – poradnik wakacyjny

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie programu Szkoła @ktywnego Seniora zaprasza do udziału w spotkanie dla seniorów online: Co kraj to obyczaj – poradnik wakacyjny.

W ostatnich latach podróże stały się bardziej dostępne. Świat stoi otworem, kraje zapraszają do siebie turystów i zachęcają do zwiedzania ich pięknych miast, poznawania kultury: smakowania potraw, podziwiania architektury i krajobrazów. Z podróżami łączy się również poznawanie nowych ludzi, osób które niejednokrotnie pochodzą z odmiennej kultury, bardziej lub mniej zrozumiałej dla nas. Jak więc uniknąć nieporozumień, gdy poza barierą językową pojawiają się dziwne zwyczaje, wymogi co do ubioru, czy potrawy, o których nigdy nie słyszeliśmy?

Zajęcia odbędą się online z wykorzystaniem programu Zoom.
Osoby biorące udział w spotkaniu powinny posiadać:

  • Dostęp i podstawową znajomość obsługi komputera i internetu,
  • Kamerę internetową, mikrofon oraz słuchawki (mogą być wbudowane w laptopa),
  • Umiejętność samodzielnej obsługi programu Zoom,
  • Ważną kartę biblioteczną WBP w Krakowie (niewymagana w okresie pandemii).

Termin:
28 czerwca 2021 r. (poniedziałek)
Godzina: 15.30–17.00
Zapisy: Formularz zgłoszeniowy
Prowadząca: Wiktoria Krogulska (praktykantka WBP w Krakowie). Studentka studiów magisterskich Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku relacje międzykulturowe. Ukończyła Instytut Bliskiego
i Dalekiego Wschodu, na którym zgłębiała wiedzę na temat państw dalekiego wschodu, szczególnie obu Korei, Chin i Japonii. Jej największą pasją jest muzyka, kulinaria, książki oraz kinematografia z różnych stron świata.

Uwaga! Osoby zainteresowane uczestnictwem prosimy o rejestrację. Liczba miejsc ograniczona. Zgłoszenia przyjmujemy na bieżąco. Po zakończeniu rekrutacji na podany w formularzu rejestracyjnym adres e-mail zostanie wysłana informacja o przyjęciu zgłoszenia lub braku wolnych miejsc. Uczestnictwo w zajęciach oznacza akceptację Regulaminu Imprez w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.