Chodź, opowiem Ci mój świat

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę prac plastycznych uczestników warsztatów terapii zajęciowej Stowarzyszenia Emaus pt. „Chodź, opowiem Ci mój świat”.

Stowarzyszenie Integracji oraz Aktywizacji Zawodowej i Społecznej Osób Niepełnosprawnych „Emaus” jest organizacją, której celem jest szeroko pojęte wspieranie osób z niepełnosprawnościami w ich drodze do jak największej samodzielności w życiu osobistym, społecznym i zawodowym.

Prace prezentowane na wystawie prezentują różnorodne zainteresowania i sposoby interpretacji świata przez autorów. Wypowiedzi mają charakter bardzo indywidualny, każda z prac ujawnia osobiste przeżycia autora, jego emocje, spostrzeżenia i refleksje o otoczeniu jak i o świecie wewnętrznym. Ważnymi, powracającymi tematami jest obserwacja przyrody i zjawisk naturalnych, miejsce człowieka w świecie, relacje. Autorzy posługują się różnorodnymi środkami wyrazu od bardzo syntetycznych, uproszczonych po bogate, intensywne w materii czy dekoracyjne formy. Każda z prac jest inną opowieścią i zaproszeniem do doświadczenia osobistego i szczególnego wycinka świata dostrzeżonego i opowiedzianego przez autora.

Autorki i Autorzy prac: Michał Bałda, Alicja Dobrzańska, Tomasz Feluś, Grzegorz Hull, Aleksandra Jasieńków, Grzegorz Jira, Kaja Maciejowska, Mateusz Marcinek, Mateusz Marek, Patrycja Nierodzik, Karolina Nowotarska, Małgorzata Orlik, Bartosz Pączko, Wojciech Penkala, Renata Pepera, Anna Słysz, Katarzyna Szostek, Małgorzata Szymeczko, Monika Targosz, Wiktoria Wójcikiewicz, Ewa Zadora, Wit Zagrodzki

Miejsce ekspozycji: parter, prawe skrzydło

Wernisaż:  2.06.2023, godz. 11:00

Termin ekspozycji:1.06.2023 – 17.07.2023

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.