Biblioteka dla każdego - Rajska na 25. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie

Z wielką przyjemnością Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wzięła udział w 25. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie zapraszając na panel dyskusyjny dotyczący literatury ukraińskiej, roli książki w kształtowaniu postaw patriotycznych w czasie wojny, działania rynku wydawniczego w warunkach wojennych, a także na swoje stoiska.

W tym roku nasz program mógł być tak bogaty dzięki realizacji projektu Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury - modelowe rozwiązania polskie i norweskie

Do rozmowy podczas panelu zaprosiliśmy m.in.:

Milę Radchenko ukraińską pisarkę, autorkę książek dla dzieci, questów, kalendarzy adwentowych, ciekawych opowieści dla małych podróżników, kierowniczkę europejskiej filii wydawnictwa Chas Maistriv, tłumaczkę, autorkę projektów kulturalnych.

Olgę Romaniuk, kierowniczkę Biblioteki Publicznej im. Łesi Ukrainki w Kijowie, autorkę wielu publikacji dotyczących problematyki bibliotekoznawstwa, autorka bloga „Obsługa Metodyczna Bibliotek Publicznych Kijowa”.

Roberta Kaźmierczaka, dyrektora Instytutu Książki ds. organizacyjnych i finansowych, który opowiedział o działaniach, jakie IK podjął w kwestii rozpowszechniania literatury ukraińskiej.

Sylwię Błasiak - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Andrychowie.

Spotkanie poprowadził: Jerzy Woźniakiewicz - Dyrektor WBP w Krakowie

Równolegle, przygotowaliśmy dla odwiedzających dwa stoiska. I tu będzie sporo nowych atrakcji. Oferta stoisk to skomponowana w zgodzie z Waszymi sugestiami prawdziwa bomba.

Kochacie Lotną Czytelnię - wiemy, dlatego nie mogło jej zabraknąć na Targach. Swoją miłość do ksiażek czytelnicy udowwodnili wypożyczająć w ranach naszej akcji ponad 1500 książek. Na tym stoisku także można było zapisać się do naszej Biblioteki zostać naszym pełnoprawnym czytelnikiem.

Natomiast na stoisku D53 uruchomiliśmy wyjątkową sprzedaż. Jak zawsze rocznik "Małopolska" i tu nie ma zaskoczenia, specjalną i wyjątkową ofertę stanowiła jednak kolekcja płyt winylowych wycofanych ze zbiorów, którą oddaliśmy do dyspozycji koneserów. 

Dziękujemy wszystkim którzy odwiedzli nasze stoiska. Do zobaczenia za rok!

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.