Dostępność

Na Rajskiej jest dla nas oczywiste, że każdy ma prawo do równego uczestnictwa w kulturze, dlatego podejmujemy działania, by Biblioteka była w pełni gotowa do przyjęcia wszystkich osób, które zechce ją odwiedzić.

Aby zapisać się do Biblioteki wystarczy założyć on-line konto czytelnika na stronie http://katalog.rajska.info, a następnie korzystać z naszej oferty zamawiając przez internet interesujące pozycje.

Wszyscy nasi pracownicy pierwszego kontaktu zostali przeszkoleni z profesjonalnej obsługi osób z niepełnosprawnościami.

Budynek główny Biblioteki przy ul. Rajskiej jest dostępny dla osób poruszających się przy pomocy wózka aktywnego.

Ogólnodostępne miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przy ulicy Rajskiej 10A, ok. 20 metrów od wejścia do Biblioteki.

Budynek, w którym znajduje się Arteteka (wejście od ul. Szujskiego), to nowoczesna przestrzeń pozbawiona barier architektonicznych.

Istnieje możliwość wprowadzenia psa przewodnika/asystenta do Biblioteki.

Ogólnodostępne miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przy ulicy Szujskiego, ok. 50 metrów na lewo od wejścia do Arteteki

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Czytelników stanowisko zapisu w Artetece na pierwszym piętrze oraz Punkt Informacyjny w Głównym Budynku wyposażone zostały w pętlę indukcyjną oraz usługę tłumacza PJM online. Dzięki nich możemy podnieść komfort korzystania z biblioteki osobom głuchym i słabosłyszącym. Już teraz można bez problemów zapisać się do biblioteki, oddać i wypożyczyć dokumenty i uzyskać niezbędnych informacji.

 

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.