Bezpłatne spotkania online z kulturą i językiem hiszpańskim, francuskim, włoskim, niemieckim i angielskim

Bezpłatne spotkania on-line z kulturą i językiem hiszpańskim, francuskim, włoskim, niemieckim i angielskim od kwietnia prowadzone będą zdalnie.

Od kwietnia 2020 r. wznowiono pilotażowo w formie on-line bezpłatne spotkania z kulturą i językiem hiszpańskim, francuskim, włoskim, niemieckim i angielskim,które realizowane są w ramach projektu EVS 2019-2020. Uczestnicy, którzy wcześniej zapisali się na zajęcia mogą w nich uczestniczyć zdalnie za pośrednictwem narzędzia Zoom. Wszyscy kursanci o szczegółach zostali poinformowani w wiadomości e-mail.

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: edukacja@rajska.info


Zajęcia z włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, angielskiego i francuskiego poprowadzą Wolontariusze EVS:

Pablo Castiñeira Núñez pochodzi z Walencji we wschodniej części Hiszpanii. Interesuje się sportem, lubi medytować, czytać książki i uczyć się o innych kulturach. Oprócz języka narodowego biegle posługuje się językiem angielskim. Studiował inżynierię lądową na Politechnice w Walencji. Przez dwa lata pracował jako korepetytor, ucząc rysunku technicznego, robotyki i matematyki. Nie mówi po polsku, jednak jest zafascynowany kulturą i chętnie pozna język.

Sara Pileri pochodzi z Sardynii we Włoszech. Poza językiem włoskim, biegle mówi również po angielsku i hiszpańsku. Uczęszczała do liceum językowego. Studiowała naukę o dziedzictwie kulturowym oraz nauki archiwalne i bibliotekarskie. W wolnych chwilach lubi czytać książki. Uwielbia języki, dlatego chętnie podróżuje. Pobyt w Polsce traktuje jako świetną okazję na zyskanie doświadczenia w pracy w bibliotece.

Corentin Lecoutre pochodzi z północnej Francji. Oprócz języka ojczystego mówi również po angielsku i hiszpańsku. Ukończył studia licencjackie z zakresu historii oraz magisterskie z literatury i kultury. Odbywał półroczny staż w Szczecinie. Kocha podróżować, zwiedził większą część Europy. Wolontariat traktuje jako szansę na poznanie ciekawych ludzi, kultury oraz zdobycie doświadczenia, jednocześnie niosąc pomoc i dzieląc się swoją wiedzą z innymi. Planuje promować kulturę Francji oraz relacje francusko-polskie.

Dominik Bartoszek mieszka w południowej części Niemiec. Interesuje się gimnastyką artystyczną. Posługuje się językiem niemieckim, angielskim i polskim. Interakcje z ludźmi różnych kultur nie są mu obce. Nauczanie innych języka niemieckiego to dla niego okazja do sprawdzenia własnych umiejętności, ponieważ planuje zostać nauczycielem. Pobyt w Polsce jest dla niego szansą lepszego poznania kultury kraju, z którego pochodzą jego rodzice.

Galeria zdjęć EVS 2012-2020


Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.