Bazy EBSCO

Zapraszamy do korzystania z wybranych baz firmy EBSCO, które są bezpłatnie dostępne w naszej ofercie:

  • EBSCO eBooks™ Open Access Monograph Collection - kolekcja stworzona we współpracy z wieloma wydawnictwami uniwersyteckimi i naukowymi. W jej zasobach znajduje się tysiące wysokiej jakości e-booków w wolnym dostępie bez DRM. Kolekcja umożliwia dostęp do szerokiej gamy możliwych do odkrycia treści. Zasoby bazy będą w przyszłości powiększane o kolejne książki w wolnym dostępie aby zapewnić czytelnikom spójność z książkami elektronicznymi znajdującymi się w kolekcji biblioteki.
  • eBook Collection - baza zawiera książki elektroniczne w wersji pełnotekstowej. Udostępnia książki związane ze sztuką, teatrem i filmem.
  • Audiobook Collection - baza zawierająca zbiór audiobooków w języku angielskim do odsłuchiwania na urządzeniach mobilnych. W tym celu niezbędna będzie instalacja aplikacji EBSCO Audiobooks. By móc korzystać z wybranej pozycji należy najpierw wypożyczyć ją korzystając ze swojego indywidualnego konta w serwisie EBSCO, a następnie zalogować się do aplikacji na urządzeniu mobilnym.

Aby skorzystać z baz zdalnie w ramach sieci bibliotecznej wystarczy zalogować się w serwisie EBSCOhost przy użyciu danych bibliotecznych (Dane do logowania znajdą Państwo w naszym katalogu. Po zalogowaniu się w nim należy przejść do szczegółów konta klikając swój numer konta bibliotecznego w prawym górnym rogu, a następnie przejść do działu Dane Osobowe. Login oraz hasło do serwisu EBSCO znajdują się w polu Agendy).

Zachęcamy również do założenia indywidualnego konta w serwisie (po zalogowaniu się do sieci bibliotecznej przy użyciu danych z katalogu, należy wybrać znajdującej się w górnej części strony “Zaloguj się”, a następnie kliknąć odnośnik “Nie masz konta? Utwórz je teraz”). Umożliwi to na poszerzenie dostępnych opcji przeglądania baz oraz na wypożyczanie audiobooków w celu odsłuchiwania ich w aplikacji mobilnej.

Wskazówki w języku polskim dotyczące korzystania z platformy EBSCOhost można znaleźć w rozbudowanym panelu Pomoc na stronie firmy EBSCO, a także na kanale EBSCO Polska w serwisie YouTube.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.