Baśniowy Dzień Dziecka

Początek czerwca to czas aby świętować Dzień Dziecka. Z tej okazji Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprosiła swoich najmłodszych czytelników na baśniową wyprawę w nieznane.

Dzięki warsztatom podróżniczym mogliśmy przenieść się w świat Indian, poznać ich historię, kulturę, zwyczaje.

Na warsztatach robiliśmy łapacze snów by odganiały nocne mary, a podczas zajęć z orgiami powstały piękne zwierzęta z papieru.

Zaprosiliśmy też wszystkich na nietypowe opowiadanie baśni. Prowadząca wraz ze snuciem opowieści także je rysowała. Dzieci aktywnie uczestniczyły w opowieści dopowiadając i odpowiadając na pytania.

Cały czas towarzyszyła nam profesjonalna makeupistka, zamieniając nasze twarze we wróżki, motyle, koty i piratów.

Tak przystrojeni powędrowaliśmy na wspólny bal baśniowy zakończony pokazem puszczania baniek.

Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki realizacji projektu Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury - modelowe rozwiązania polskie i norweskie, dofinansowanego w ramach Działania 2 Programu Kultura finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa.

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.