Akagera. Park Narodowy Rwandy

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na wystawę fotografii Andrzeja Kalinowskiego pt. "Akagera. Park Narodowy Rwandy".

Rwanda – najmniejsze chyba państwo we współczesnej Afryce. Leży 150 km za linią równika i graniczy z takimi olbrzymami jak Tanzania, Uganda czy Kongo. Nie ma dostępu do morza, zwana jest "afrykańską Szwajcarią", ale ta nazwa jest myląca. Owszem, są tam widoki zapierające dech w piersiach niczym Alpy i Matterhorn, ale to tylko ułuda. W rzeczywistości jest to jeden z najbiedniejszych krajów na świecie, od lat targany wojnami plemiennymi i konfliktami podsycanymi przez różne grupy interesów. W przeciągu ostatnich 25 lat udało się Rwandzie zaprowadzić pokój na bazie kompromisu, ale czy to przetrwa? Mamy nadzieję że tak.

Andrzej Kalinowski miał przyjemność brać udział w wyprawie do tego arcyciekawego zakątka świata. Słowami autora: "Widziałem różne biedy na świecie, pojęcie "trzeci świat" wśród tamtych ludzi nabiera zupełnie innego rozmiaru. Bogaty to ten kto ma na przykład klapki, czy motykę. (…)Możemy się od nich uczyć szacunku do drugiego człowieka, solidarności, spontaniczności i otwartości na potrzeby innych."

Wyprawa ta, poza okazją do poznania ludzi, kultury, zwyczajów, zaowocowała też zdjęciami pokazującymi piękno afrykańskiej przyrody i dającymi nam okno na życie codzienne tamtejszych ludzi. Na wystawie podziwiać możemy dla nas zupełnie inną przyrodę, zwierzęta oglądane w Parku Narodowym Akagera, lasy tropikalne, jezioro metanowe Kivu, oraz sanktuarium w Kibeho.

Plansza Akagera. Park Narodowy Rwandy

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.