Academic Research Source w zasobach Biblioteki

Miło nam poinformować, że w ramach współpracy z firmą EBSCO nasza biblioteka uzyskała dostęp testowy do bazy Academic Research Source.

Academic Research Source to multidyscyplinarna pełnotekstowa baza danych, oferująca użytkownikom dostęp do zbioru ponad 237,000 książek elektronicznych oraz 5,000 pełnotekstowych czasopism. Tematyka bazy obejmuje między innymi: psychologię, sztukę i architekturę, nauki humanistyczne, nauki stosowane, nauki społeczne, słowniki i leksykony, nauki polityczne, ochronę środowiska, prawo, krytykę literacką, biznes i ekonomię, i wiele innych.

Baza obejmuje dwa zasoby: The Belt and Road Initiative Reference Source - baza czasopism zawiera ponad 5200 tytułów w tym ponad 350 pełnotekstowych czasopism wydawanych w Polsce z zakresu ekonomii, biznesu, rolnictwa, technologii, historii, nauk ścisłych, medycyny, nauk społecznych, humanistyki i wiele innych oraz eBook Academic Collection -jedna z największych dostępnych na rynku  kolekcja  ebooków ponad 237 000 tytułów.

Linki logowania do baz EBSCO znajdują się na stronie biblioteki w zakładce E-zasoby. W okno  logowania należy wpisać numer karty czytelnika oraz hasło używane do zalogowania się do swojego konta czytelnika w katalogu online.

Zachęcamy również do założenia indywidualnego konta bezpośrednio w serwisie EBSCOhost. Po zalogowaniu się do sieci bibliotecznej przy użyciu numeru karty czytelnika oraz hasła używanego do zalogowania się do swojego konta czytelnika w katalogu online,  należy wybrać opcję „Zaloguj się”, znajdującą się w górnej części strony, a następnie kliknąć odnośnik “Nie masz konta? Utwórz je teraz”. Indywidualne konto umożliwia poszerzenie dostępnych opcji przeglądania oferowanych baz oraz wypożyczanie audiobooków w celu odsłuchiwania ich w pobranej wcześniej aplikacji mobilnej.

Zasoby EBSCO dostępne są w języku angielskim. Szczegółowe wskazówki w języku polskim dotyczące korzystania z platformy EBSCOhost można znaleźć w rozbudowanym panelu „Pomoc” na stronie firmy EBSCO oraz na kanale EBSCO Polska w serwisie YouTube

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.