400. rocznica urodzin Jeana de La Fontaine'a

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie serdecznie zaprasza na wystawę pokonkursową z okazji 400. rocznicy urodzin Jeana de La Fontaine'a.

Bajki Jeana de La Fontaine’a choć napisane wieki temu, nadal są aktualne. Przedstawiają uniwersalne prawdy o ludzkich wadach i zaletach. Choć ich bohaterami są często zwierzęta, to adresatami zawsze ludzie – zarówno Ci starsi, jak i młodsi.

Zadaniem przedszkolaków i uczniów z klas 1-3 szkół podstawowych było stworzenie ilustracji do wybranej bajki Jeanade La Fontain’a.

Konkurs został zorganizowany przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. Partnerami konkursu byli: Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie i Portal informacyjno-rozrywkowy www.czasdzieci.pl

Termin ekspozycji: 22.11 – 30.12.2021 r.

Miejsce ekspozycji: Wypożyczalnia i Pracownia dla Dzieci WBP w Krakowie (parter, prawe skrzydło)

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.