Katalog Online

wczytywanie formularza przeszukiwania katalogu...

Baza danych EBSCO

Witamy na Rajskiej

Materiał przygotowany dla osób niesłyszących i niedosłyszących.

A A A

Zapraszamy do korzystania z wybranych baz firm EBSCO oraz ProQuest, które będą dostępnie w naszej ofercie bezpłatnie do grudnia 2020 r.

Bazy EBSCO

  • Art & Architecture Source Baza pełnotekstowa, obejmująca szeroki zakres powiązanych tematycznie zagadnień, od sztuk pięknych i zdobniczych po architekturę. Zawiera ponad 600 tytułów czasopism, ponad 220 książek oraz zbiór ponad 63000 zdjęć. Baza jest przeznaczona dla zróżnicowanej grupy odbiorców, m.in. badaczy sztuki, artystów, projektantów, studentów i naukowców.
  • eBook Public Library Collection Baza zawiera książki elektroniczne w wersji pełnotekstowej o nieograniczonym dostępie. Udostępnia prozę fabularną, literaturę faktu, poradniki, biografie i wiele innych.

Dostęp zdalny jest możliwy po zalogowaniu się na stronie EBSCOHost (należy wybrać pozycję „EBSCOhost Research Databases”). Login i hasło każdy czytelnik znajdzie na swoim koncie bibliotecznym, w zakładce Dane Osobowe, w polu Agendy.

Wskazówki w języku polskim dotyczące korzystania z platformy EBSCOhost można znaleźć w rozbudowanym panelu Pomoc na stronie firmy EBSCO, a także na koncie EBSCOPolska w serwisie YouTube gdzie mogą Państwo odnaleźć filmy instruktażowe dotyczące m.in. wyszukiwania podstawowego czy zapisywania książek na urządzenia mobilne

Bazy ProQuest

  • Theatre In Video (Alexander Street Press) – baza zawiera ponad 250 nagrań najważniejszych spektakli w historii teatru XX w. wraz z ponad setką filmów dokumentalnych – w sumie ponad 500 godzin nagrań 
  • Dance In Video (Alexander Street Press) - baza jest kolekcją ponad 400 godzin nagrań wideo spektakli baletowych i teatru tańca oraz towarzyszących im filmów dokumentalnych, wywiadów i filmów instruktażowych ; obejmuje balet, taniec nowoczesny, jazzowy, eksperymentalny, stepowanie i improwizacje.

Aby z nich skorzystać należy kliknąć jeden z powyższych linków będąc zalogowanym w sieci bibliotecznej.