Dziwny jest ten świat

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Krakowskim Klubem Fotograficznym zapraszają na wystawę pt. „Dziwny jest ten świat”.

Wystawa „Dziwny jest ten świat” jest dokumentacją tych kilku miesięcy, kiedy większość z nas przebywała w domach na izolacji, w strachu przed nowym, nieznanym dotąd wirusem. Projekt wystawy zrodził się z potrzeby dzielenia się emocjami i wspólnego przeżywania tego, co się tak niespodziewanie wydarzyło w naszym życiu. Nagle świat stanął na głowie i przyszło nam żyć w zupełnie innej rzeczywistości – w czasie pandemii. Utknęliśmy w domach, utraciliśmy poczucie bezpieczeństwa i wolności, ale zyskaliśmy czas refleksji i zadumy.

„Ile to będzie jeszcze trwało? Jak będzie wyglądała nasza rzeczywistość gdy wszystko wróci do normy? Co będziemy uznawać za normę ? Jak dużo istotnych dotychczas spraw przestanie mieć znaczenie?”

Przez kilka miesięcy żyliśmy w zupełnie innym świecie. Okazało się, że to, co uznawaliśmy za rutynowe elementy naszej codzienności: praca, edukacja, nie wyznaczały nam już rytmu dnia. Świat zadawał nam więcej pytań niż dawał odpowiedzi. Przyglądając się rzeczywistości w jakiej przyszło nam żyć, fotografia staje się dla intuicyjnym narzędziem, nie tylko do dokumentacji zmieniającego się świata, ale też pomagającym odnaleźć w tym wszystkim siebie.

Zapraszamy więc do wspólnej wiwisekcji świata, do odkrycia go na nowo, tym razem z zupełnie innej perspektywy. Przyjrzymy się mu z dystansu, zobaczymy jego absurdy, czarne strony, ale też to, za czym tęskniliśmy zamknięci w przysłowiowych czterech ścianach naszych domów – jego piękno.

Miejsce ekspozycji: przestrzeń przed budynkiem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Termin ekspozycji: 15.09.2020 – 28.10.2020

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.