Katalog Online

Wyszukaj:

Tytuł
Autor

Rodzaj dokumentu:

Zaloguj się do konta bibliotecznego:

Numer karty: Hasło:

Lub przejdź do katalogu aby zobaczyć więcej opcji wyszukiwania.

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Krakowskie Stowarzyszenie Komiksowe oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają na 7. Krakowski Festiwal Komiksu.

W programie przewidziane są m.in. spotkania autorskie z gośćmi z Polski i zagranicy, wystawy, wykłady oraz warsztaty komiksowe dla dzieci i młodzieży, a także pokaz filmów animowanych i turnieje gier planszowych. Nie zabraknie także nieodłącznej i znanej stałym bywalcom komiksowej giełdy, na której jak co roku będziemy mogli kupić najciekawsze polskie i zagraniczne komiksy.

Wystawcy giełdy komiksowej (m.in.): Atom, Fankomiks, Wydawnictwa: KURC, Planeta Komiksów, Scream Comics, Blik Studio, Mandioca, Sol Invictus oraz Bum Projekt. Goście (m.in.): Jakub Rebelka, Krzysztof Gawronkiewicz, Marcin Podolec, Michał Rzecznik, Bartosz Minkiewicz, Tomasz Minkiewicz, Aleksandra Hirszfeld, Jakub Dem Dębski, Tomasz Grządziela, Łukasz Kowalczuk, Anna Krztoń, Max Andersson, Lars Sjunnesson.

Stowarzyszenie „Zbudujmy To!” jest pierwszym działającym w Polsce stowarzyszeniem zrzeszającym dorosłych fanów LEGO. Naszym głównym celem działalności jest popularyzowanie hobby jakim jest budowanie z klocków LEGO. Prowadzimy forum internetowe na którym publikujemy nasze prace (tzw. MOC – My Own Creation), recenzje zestawów, organizujemy konkursy z nagrodami. Ponadto skupiamy się na organizacji wystaw, na których prezentujemy nasz dorobek twórczy oraz staramy się zachęcić innych do budowania. Na wystawie podczas Krakowskiego Festiwalu Komiksów zaprezentujemy ponad 10m2 różnych modeli, głównie w tematyce gier, komiksów oraz szeroko pojętej popkultury, ale i nie tylko! Ponadto będzie możliwość budowania z klocków oraz wzięcia udziału w przygotowanych przez nas konkursach.

WarsztatArtysty.pl z partnerskim producentem Winsor&Newton utworzy na Krakowskim Festiwalu Komiksu Strefę Rysunku. Będzie to miejsce gdzie przy stanowiskach rysunkowych wyposażonych w stoły kreślarskie, lightpady i oświetlenie Daylight będzie można poznać i przetestować materiały do tworzenia projektów i innych prac na papierze przez cały czas trwania festiwalu. W wyznaczonych godzinach prowadzimy także specjalistyczne warsztaty z technologii malarstwa i rysunku. Oprócz tradycyjnie wykorzystywanych markerów graficznych, artyści demonstrować będą artystyczne farby (gwasze i akwarele), tusze rysunkowe, media malarskie, pędzle oraz specjalistyczne papiery - wszystkie materiały będzie można osobiście przetestować. Specjaliści Strefy wyjaśnią również zagadnienia archiwalności prac na papierze - temat interesujący artystów, którzy pragną sprzedawać również oryginalne projekty swoich tatuaży i ilustracje. Do Strefy zapraszamy wszystkich zainteresowanych rysunkiem – to niepowtarzalna okazja żeby wypróbować najlepszej jakości materiały plastyczne. Na miejscu można będzie można także kupić wszystkie demonstrowane materiały i otrzymać kupony rabatowe na zakupy online.

Przez cały czas trwania festiwalu w Strefie Rysunku będzie odbywał się otwarty dla wszystkich konkurs rysunkowy z cennymi nagrodami marki Winsor&Newton.

W sobotę wieczorem zaś, zapraszamy na coroczną Bitwę Komiksową, w czasie której rysownicy podejmą wyzwanie rysowania na czas, na zadany temat.

Tegorocznej edycji Festiwalu towarzyszyć będzie także  konferencja naukowa pt. „Mit dzisiaj” oraz wymiana komiksów w ramach wydarzenia „Drugie życie książki”.

Równolegle będzie odbywać się wystawa „Teraz Komiks!” w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Na najmłodszych uczestników 7. Krakowskiego Festiwalu Komiksu czekają warsztaty komiksowe prowadzone przez profesjonalnych twórców opowieści obrazkowych. Podczas ich trwania odkryją komiksową „kuchnie”, pokażą jak stworzyć komiks oraz odpowiedzą na wszystkie pytania nurtujące przyszłych rysowników. A wszystko poprzez kreatywne ćwiczenia  i praktyczne zabawy.

 

Plików:
Program 7. Krakowskiego Festiwalu Komiksu

Pobierz
Dodany
Wielkość
Pobrany
17:30:10 16-03-2018
303.99 KB
134

sobota 24.03

10:00-11:30 (wiek 5-13 lat) - Prowadzenie: Jędrzej Yen Chojnacki i Michał Jankowski

Rysowanie komiksu nie jest trudne! Ale jak się za to zabrać? Pokażemy od podstaw jak powstaje komiks, jakie umiejętności są potrzebne i spróbujemy stworzyć swojego własnego bohatera komiksowego.

11:30-13:00 (wiek od 4 lat) - Prowadzenie: Rafał Szłapa

Zajęcia mają za zadanie przybliżyć język komiksu, wskazać cechy charakterystyczne, a zarazem różnorodność i uniwersalność tego medium. Zajęcia koncentrują się na samodzielnym poznawaniu komiksowych sposobów komunikacji. Już na początku uczestnicy tworzą własną postać, a wraz z nią odbywają podróż przez zagadnienia definiujące opowieść obrazkową. Zwieńczeniem Warsztatów jest stworzenie własnej, krótkiej opowieści. Nawet jeśli nie wszyscy uczestnicy staną się rysownikami, to z pewnością obcowanie z komiksem będzie odtąd dla nich łatwiejsze i przyjemniejsze.

niedziela 25.03

10:00-11:30 (wiek: 9-14 lat) - Prowadzenie: Maciej Pałka

Jak rysować komiksy? Czy rysowanie komiksów jest trudne? Jak wydać swój własny komiks? Odpowiedzią na powyższe pytania jest udział w warsztatach komiksowych pod okiem profesjonalnego twórcy opowieści obrazkowych. Praktyczne zabawy stanowią świetną okazję do pobudzenia umiejętności wizualnych. Kreatywne ćwiczenia pomagają poznać poetykę komiksu, pokazują powstawanie komiksu „od kuchni".

11.30-13.00 (wiek 7-14 lat) - Prowadzenie: Patryk Lutrzykowski i Jan Wiśniowolski

Warsztaty Komiksowe z TuKomiks są niesamowitą przygodą, podczas której uczestnicy dowiedzą się jak wyglądał komiks w przeszłości, jak projektować własne postacie komiksowe oraz jak z odrobiną kreatywności i wyobraźni stworzyć 3 kadrowy pasek komiksowy. Prowadzący zajęcia rysują i omawiają rysunki wspólnie z uczestnikami zajęć. Nieszablonowe ćwiczenia z komiksem mają za zadanie otworzyć młode umysły na ciekawe i niestandardowe rozwiązania oraz rozbudzić wyobraźnię i kreatywność w tworzeniu własnego komiksowego świata.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, rejestracja mailowa: , ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Projekty