Katalog Online

Wyszukaj:

Tytuł
Autor

Rodzaj dokumentu:

Zaloguj się do konta bibliotecznego:

Numer karty: Hasło:

Lub przejdź do katalogu aby zobaczyć więcej opcji wyszukiwania.

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie serdecznie zaprasza do skorzystania z możliwości nabycia nowej wiedzy o książkach, poprzez lekcje i warsztaty biblioteczne oraz wycieczki po bibliotece.

 

 • POZNAJ ŚWIAT ANIMACJI (zajęcia dla klas I-III)

Na zajęciach dzieci zaznajomią się z pojęciem animacji i filmu animowanego. Podczas krótkiej prezentacji poznają historię filmów rysunkowych, ich rodzaje, a także dowiedzą się, jakie są najsłynniejsze dzieła animowane. Ponadto będą miały możliwość stworzenia swojego własnego filmu.

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-141, (12) 37-52-143

 • ZAPROGRAMUJ PRZYSZŁOŚĆ – ZAJĘCIA Z KODOWANIA (zajęcia dla klas II – IV szkoły podstawowej)

W czasie zajęć, dzięki  prostym ćwiczeniom wykorzystującym logiczne myślenie, dzieci dowiedzą się, na czym polega kodowanie i w jaki sposób wydawać polecenia komputerowi. Zwieńczeniem wspólnej zabawy będzie wykorzystanie nabytej wiedzy w praktyce przy komputerze. Warsztaty mają na celu zaznajomienie uczestników ze światem programowania.

Terminy: do uzgodnienia (od listopada)

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-141, (12) 37-52-143

 

 • RYSOWANIE NA EKRANIE – ZAJĘCIA Z PODSTAW GRAFIKI KOMPUTEROWEJ Z WYKORZYSTANIEM TABLETÓW GRAFICZNYCH (zajęcia dla klas V-VII szkoły podstawowej oraz dla uczniów gimnazjum)

Zajęcia edukacyjne pozwalające zapoznać się z obsługą i użytkowaniem tabletów graficznych. Podczas warsztatów zostaną zaprezentowane możliwości wykorzystania tabletów w przygotowaniu grafiki za pomocą darmowego oprogramowania. Efektem zajęć jest samodzielnie przygotowana przez ucznia grafiki złożonej z minimum dwóch warstw, zapisany w dwóch formatach (.xcf oraz .jpg).

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-141, (12) 37-52-143

 

 • JAK WEJŚĆ DO APARATU. ZABAWY Z FOTOGRAFIĄ (zajęcia dla starszych grup przedszkolnych [5-6 lat], oraz dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej)

Zajęcia o fotografii pomogą przybliżyć dzieciom magiczny świat robienia zdjęć. Poznają one początki sztuki fotograficznej, dowiedzą się, kiedy powstał pierwszy aparat fotograficzny i co to właściwie jest zdjęcie. Dowiemy się jak można zamienić zwykły pokój we wnętrze aparatu. Wcielimy się w rolę fotografa, ale też sprawdzimy co należy do obowiązków modela. Poznamy typy fotografii i kilka najważniejszych zasad robienia zdjęć. Przede wszystkim jednak będziemy dobrze się bawić.

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-141, (12) 37-52-143

 

 • UDERZ W RURKĘ! ZAJĘCIA MUZYCZNE (zajęcia dla grup przedszkolnych oraz klas I-IV szkoły podstawowej)

Na warsztatach dzieci będą mogły poznać alternatywne sposoby tworzenia oryginalnej muzyki, dowiedzą się, że grać można na wszystkim, nie tylko na instrumentach muzycznych, a wiedzę tę będą mogły wykorzystać w grach i zabawach muzyczno-ruchowych. W trakcie zajęć wykorzystane zostaną także Bum Bum Rurki, na których uczestnicy zagrają finałowy koncert. Będzie dużo ruchu i dużo hałasu – gwarantujemy świetną zabawę!

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-141, (12) 37-52-143

 

 • GRAĆ CZY NIE GRAĆ? – OTO JEST PYTANIE (zajęcia dla klas I-VII szkoły podstawowej, dla uczniów gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych).

Na zajęciach uczniowie zapoznają się z historią gier planszowych i dowiedzą się jak rozwijająca i pobudzająca umysł jest ta forma rozrywki. Po części teoretycznej wykorzystają swoją wiedzę w praktyce, grając w ciekawe i różnorodne gry planszowe dostępne w Artetece. Do każdej grupy wiekowej zostanie dobrany odpowiedni zestaw gier.

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-141, (12) 37-52-143

 

 • MANGA: CZARNO-BIAŁY ŚWIAT VS. POP-ART.: FEERIA BARW (zajęcia dla klas IV-VII szkoły podstawowej)

Manga to jedyny w swoim rodzaju japoński styl rysowania i wizualnej narracji, obecnie kojarzony głównie z japońskim komiksem. Zapraszamy na warsztaty, które przybliżą uczniom ten niezwykły rodzaj sztuki. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję przekonać się jakie są różnice pomiędzy rysunkami w mangach, a pracami wykonanymi w stylu pop-art. Odkryją historię tych dwóch technik rysunku, zobaczą ich charakterystyczne cechy, a także poznają kilku wyjątkowych artystów tworzących tego typu prace. Nie zabraknie kreatywnych gier i zabaw, które sprawią, że nauka zamieni się w czystą przyjemność! Zwieńczeniem zajęć będzie samodzielne wykonanie pracy graficznej.

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-141, (12) 37-52-143

 

 • LEPSZE NIŻ MEM – WIERSZ EMBLEMATYCZNY (zajęcia dla klas V – VII szkoły podstawowej)

Zajęcia poświęcone tematyce wiersza emblematycznego. Poprzez zabawę uczestnicy sami mogą doświadczyć procesu twórczego, rozstrzygać dylematy twórcze oraz, co najważniejsze, doświadczyć tajemniczości gier słownych i powstawania znaczeń.
Terminy: Do uzgodnienia

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-141, (12) 37-52-143

 

 • CZYM JEST LIBERATURA? (zajęcia dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz uczestników Uniwersytetów Trzeciego Wieku)

Proponowane tematy:

Liberatura – wprowadzenie

Wykład poświęcony historii liberatury, zjawiska literackiego, które zapoczątkowali Katarzyna Bazarnik i Zenon Fajfer. Celem zajęć jest zapoznanie słuchaczy z różnymi podejściami do zjawiska książki niekonwencjonalnej oraz sposobami czytania książek o cechach liberackich. Zajęcia połączone są ze zwiedzaniem Wystawy Liberatury w Artetece WBP w Krakowie.

 Finnegani z Kells - czyli o podobieństwach Finneganów Trenu z Ewangeliarzem z Kells

Celem wykładu jest porównanie semiologiczne Ewangeliarza z Kells oraz Finneganów Trenu, w celu pokazania podobieństw w podejściu do tworzenia księgi, jako znaku. Prelekcja prezentuje i analizuje wybrane przykłady z tych dzieł i podkreśla ich walory liberackie. Istnieje możliwość, by zajęcia zostały poprowadzone w sposób seminaryjny.

Terminy: do uzgodnienia

Wielkość grupy: do uzgodnienia

Rezerwacje: Arteteka WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-141, (12) 37-52-143

 

 • ARCHITEKTURA KRESÓW I i II RZECZYPOSPOLITEJ (zajęcia dla gimnazjalistów i licealistów)

Uczestnicy zajęć poznawać będą miejsca i zabytki architektoniczne związane z polską literaturą i historią na terenie obecnej Litwy, Białorusi i Ukrainy, a także dzieła artystów, utrwalających je na swoich obrazach, rysunkach i grafikach.

Rezerwacje: Biblioteka Sztuki WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-146

 

 • LITERACKIE FAWORYTKI (oferta dla czytelników niepełnosprawnych)

Zajęcia połączone z warsztatami polegają na prezentacji multimedialnej wybranego tekstu kultury wzbogaconej ciekawymi ilustracjami. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest prosta interpretacja tekstu, która pozwoli osobom niepełnosprawnym wydobyć sens prezentowanego utworu. Po pokazie uczestnicy wspólnie z prowadzącym rozwiązują literackie zagadki, układają z puzzli przysłowia, a także wykonują ciekawe prace plastyczne. Serdecznie zapraszamy uczniów z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych oraz członków Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Młodzieży WBP w Krakowie, tel. (12) 37-52-275

 

 • BIZNES Z MAŁOPOLSKĄ W TLE (zajęcia dla uczniów szkół średnich)

Warsztaty, w czasie których uczestnicy nie tylko poznają region Małopolski, ale także rozwiną kompetencje z zakresu przedsiębiorczości i zagrają w ekonomiczną grę symulacyjną „Chłopska Szkoła Biznesu”.

Zajęcia składają się z dwóch części:

W pierwszej uczestnicy będą mogli zapoznać się ze zbiorami regionalnymi zgromadzonymi w Czytelni Zbiorów o Krakowie i Małopolsce, a także zgłębić wiedzę o swojej „małej ojczyźnie” i  nauczyć się posługiwać źródłami informacji regionalnej. 

W drugiej części uczestnicy skupią się na temacie przedsiębiorczości. Prowadzący wyjaśnią podstawowe pojęcia ekonomiczne, a następnie opowiedzą ciekawostki związane z grą „Chłopska Szkoła biznesu”, m.in. jak narodziła się przedsiębiorczość w Andrychowie oraz jak wyglądała praca rzemieślników. Następnie wyjaśnią zasady gry, a uczestnicy wcielą się w role średniowiecznych kupców (kowala, piekarza lub tkacza), którzy będą produkować i sprzedawać towary na rynku, negocjować i wyruszać na wyprawy handlowe, aby zarabiać i rozwijać swój biznes.

Udział w grze będącej symulacją działalności gospodarczej zapewni ciekawe doświadczenia i interakcje z innymi „przedsiębiorcami”. W przystępny sposób zaprezentuje mechanizmy funkcjonowania gospodarki wolnorynkowej, rozwinie kompetencje społeczne graczy, postawę przedsiębiorczą i świetnie zintegruje grupę.

Rezerwacje: (12) 37-52-225),

Czas trwania: około dwie godziny

Dopuszczalna wielkość grupy: 12-30 osób.

 

 • EVSTART! – WOLONTARIAT ZA GRANICĄ (zajęcia dla osób w wieku 17-30 lat)

EVS (European Voluntary Service) to międzynarodowy program finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus+. Umożliwia młodym ludziom podjęcie pracy społecznej w krajach Unii Europejskiej i nie tylko, zdobycie nowych umiejętności, doskonalenie znajomości języków obcych oraz poznanie innych ludzi i kultur.

W trakcie spotkania zostaną przedstawione najważniejsze informacje związane z  udziałem w projekcie EVS. Uczestnicy zapoznają się z zasadami i procedurami, procesem rekrutacji oraz dowiedzą się, do których instytucji aplikować, by zdobyć kompetencje i umiejętności wpływające na rozwój osobisty i zawodowy. Prowadzący przedstawi również uczestnikom korzyści, jakie przynosi udział w projekcie.

Rezerwacje: (12) 37-52-225),

Czas trwania: około dwie godziny

Dopuszczalna wielkość grupy: 40 osób.

 

 • NA STARCIE KARIERY – JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ DO ROZMOWY KWALIFIKACYJNEJ

Spotkanie, na którym będzie można dowiedzieć się jak odpowiednio przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej i co zrobić, aby zapunktować w oczach rekrutera i zwiększyć swoje szanse u progu kariery.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób mówić o porażkach i sukcesach, aby wykorzystać je na swoją korzyść podczas rekrutacji. Dodatkowo w czasie zajęć usystematyzowane zostaną informacje nt. kompetencji pracowniczych, sposobu analizowania ofert pracy oraz zasad dotyczących wywierania dobrego pierwszego wrażenia.

Rezerwacje: (12) 37-52-225),

Czas trwania: około dwie godziny

Dopuszczalna wielkość grupy: 6-40 osób.

 

 • LEKCJA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI POŁĄCZONA Z ROZGRYWKĄ GRY SYMULACYJNEJ OIL CITY – GALICYJSKA GORĄCZKA CZARNEGO ZŁOTA (zajęcia dla osób 13+)

Warsztaty składają się z dwóch części. W pierwszej prowadzący opowiedzą o początkach wydobycia ropy naftowej w Galicji – jak powstawała ropa, gdzie znajdował się pierwszy szyb naftowy, kto był w czołówce wydobywających ropę. W drugiej części warsztatów uczniowie zagrają w grę symulacyjną „Oil City”, wcielając się w przedsiębiorców, którzy w trzyosobowych spółkach mają za zadanie kupować działki, zatrudniać wiertaczy, rozbudowywać infrastrukturę, wydobywać i sprzedawać surowce oraz rozwijać swoją spółkę poprzez inwestycje i współpracę z innymi spółkami. Gra „Oil City” została stworzona przez Małopolski Instytut Kultury jako nowoczesne narzędzie edukacyjne i może być ciekawą lekcją przedsiębiorczości połączoną z elementami praktycznymi.

Dzięki warsztatom uczestnicy będą mieli szansę nauczyć się podstawowych pojęć ekonomicznych takich jak: podaż, popyt, rynek, negocjacje. Rozgrywka będzie również dobrą lekcją logicznego myślenia, planowania i współpracy.

Rezerwacje: (12) 37-52-225),

Czas trwania: około dwie godziny

Dopuszczalna wielkość grupy: 9-30 osób.

 

 • PIERWSZY MILION, CZYLI WSZYSTKO O INWESTOWANIU (zajęcia dla uczniów szkół średnich i studentów)

Wszyscy chcielibyśmy być bogaci. Czy jednak wiemy jak to zrobić? Jak zainwestować pieniądze, by dla nas zarabiały? Metod jest kilka. Od prostych lokat po inwestycje giełdowe, obligacje czy zakup surowców strategicznych… Niektóre pozwalają zarobić wielkie pieniądze, wiąże się z nimi jednak olbrzymie ryzyko. Inne przynoszą bardzo umiarkowane, ale stałe dochody. Jak więc wybrać?

W czasie zajęć: „Pierwszy milion, czyli wszystko o inwestowaniu” uczestnicy poznają różne sposoby inwestowania, dowiedzą się podstawowych informacji o inflacji, stopie zwrotu czy ryzyku oraz nauczą się posługiwać najważniejszymi pojęciami związanymi z inwestowaniem, takimi jak: lokata, akcje, dywidenda, obligacje itp. Uzyskaną wiedzę będą mogli również sprawdzić w praktyce grając w grę „Pierwszy milion” – komputerową symulację inwestowania stworzoną przez Fundację Kronenberga przy banku City Handlowym.

Rezerwacje: (12) 37-52-225),

Czas trwania: około dwie godziny

Dopuszczalna wielkość grupy: 4-22 osoby.

 

 • „ZAGADKOWE MIASTO KRAKÓW” – ZGADUJ ZGADULA NA TEMAT LEGEND, ZABYTKÓW I TRADYCJI KRAKOWSKICH (zajęcia dla dzieci klas I-III szkół podstawowych)

Warsztaty czytelnicze przy komputerach. Podczas zajęć dzieci będą rozpoznawać bohaterów krakowskich legend. Odpowiedzą na pytania z nimi związane. Poznają krakowskie tradycje oraz  dawne i współczesne zwyczaje.

Terminy: poniedziałki i wtorki, w godz. 9.00-10.00

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia Informatyczna, tel. (12) 37-52-220

 

 • PŁYNIE WISŁA, PŁYNIE…” – LEGENDY, ZAGADKI I CIEKAWOSTKI PRZYRODNICZE NA TEMAT RZEKI  WISŁY (zajęcia dla dzieci klas I-VI szkół podstawowych)

Zajęcia przy komputerach przygotowane w związku z Rokiem Rzeki Wisły 2017.

Terminy: poniedziałki i wtorki, w godz. 9.00-10.00

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia Informatyczna, tel. (12) 37-52-220

 

 • PRZYGODA Z PRZYRODĄ – CIEKAWOSTKI I ZAGADKI ZWIĄZANE Z FAUNĄ I FLORĄ MAŁOPOLSKI (zajęcia dla dzieci klas I-VI szkół podstawowych)

Zajęcia przy komputerach. Podczas warsztatów uczestnicy będą zapoznawać się z fauną i florą Małopolski. Zdobędą wiedzę na temat parków narodowych oraz roślin i zwierząt chronionych z naszego regionu.

Terminy: poniedziałki i wtorki, w godz. 9.00-10.00

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia Informatyczna, tel. (12) 37-52-220

 

 • NATURALNIE, ŻE KRAKÓW! (zajęcia dla uczniów gimnazjum)

Krakowskie Planty, Błonia oraz Park Jordana to chyba najsłynniejsze miejsca wypoczynkowe i rekreacyjne w Krakowie. W trakcie warsztatów uczniowie odkryją również kilka innych, mniej znanych, ale jakże ciekawych przyrodniczo zakątków miasta. Wykorzystując literaturę i przewodniki gromadzone w Czytelni Zbiorów o Krakowie i Małopolsce nauczą się wyszukiwać informacji na temat „zielonych” miejsc w Krakowie, a na pytanie – Jak odpocząć w zgodzie z przyrodą? – odpowiedzą, gdy idąc jej tropem, na chwilę wcielą się w rolę przewodników turystycznych.

Terminy: czwartki, godz. 9.00-12.00

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Czytelnia Zbiorów o Krakowie i Małopolsce WBP w Krakowie, tel.  (12) 37-52-224

 

 • CO? GDZIE? KIEDY CZYLI KULTURALNY KRAKÓW (zajęcia dla uczniów gimnazjum)

Celem warsztatów jest zaprezentowanie uczniom  źródeł informacji o wydarzeniach kulturalnych oraz przybliżenie życia kulturalnego w Krakowie. Ulotki, repertuary, a przede wszystkim plakaty z kolekcji Pracowni Dokumentów Życia Społecznego sprawdzą, a także uzupełnią wiedzę na temat istnienia i lokalizacji instytucji kulturalnych w Krakowie. Ćwiczenia warsztatowe będą miały również na celu umożliwienie uczniom samodzielnego wykorzystania źródeł informacji o wydarzeniach kulturalnych, a także wykazania się kreatywnością i udowodnienie, że informacja podana w atrakcyjny sposób zwraca uwagę większej grupy odbiorców.

Terminy: czwartki, godz.: 9:00-12:00

Wielkość grupy: do 25 osób

Rezerwacje: Czytelnia Zbiorów o Krakowie i Małopolsce WBP w Krakowie, tel.  (12) 37-52-224

 

 • NA DZIELNI, NA KWADRACIE, NA OŚCE (zajęcia dla uczniów gimnazjum i szkół średnich)

Warsztaty historii sublokalnej. Pozwolą zapoznać się z historią dzielnic i osiedli, znaleźć podstawowe źródła historyczne, poznać mniej znaną historię Krakowa, poznać dzieje najbliższej okolicy.

Terminy: czwartki, godz.: 9:00-12:00

Wielkość grupy: do 20 osób

Rezerwacje: Czytelnia Zbiorów o Krakowie i Małopolsce WBP w Krakowie, tel.  (12) 37-52-224

 

 • PRASÓWKA PO KRAKOWSKU (zajęcia dla uczniów szkół średnich)

Warsztaty dziennikarskie dla uczniów szkół liceów. Obejmują krótkie wprowadzenie do historii prasy lokalnej, zapoznanie się z największymi regionalnymi mediami oraz naukę sporządzania relacji prasowej na podstawie kwerendy w zasobach Czytelni Zbiorów o Krakowie i Małopolsce.

Terminy: czwartki, godz.: 9:00-12:00

Wielkość grupy: do 15 osób

Rezerwacje: Czytelnia Zbiorów o Krakowie i Małopolsce WBP w Krakowie, tel.  12 37 52 224

 

 • NA SZLAKU KSIĄŻKI - OD KSIĘGARZA DO CZYTELNIKA (zajęcia dla uczniów gimnazjum)

Zajęcia połączone z prezentacją multimedialną przedstawiającą kolejne etapy drogi jaką pokonuje książka zanim trafi do rąk czytelnika. W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się jak wygląda praca bibliotekarza „od kuchni”. Wykonują ćwiczenia polegające na wpisywaniu wybranych książek  do inwentarza zarówno tradycyjnego jak i elektronicznego. Dowiadują się czym jest i do czego służy Uniwersalna Klasyfikacja Dziesiętna.

Terminy: poniedziałki-środy, piątki, godz. 8.00 – 10.00

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Młodzieży WBP w Krakowie, tel. (12) 375-22-75, (12) 375-22-64

 

 • E-CZYTANIE NA EKRANIE (zajęcia dla uczniów gimnazjum i szkół średnich)

Warsztaty tematyczne e-czytanie na ekranie, mające zapoznać młodzież z możliwościami bibliotek internetowych. Na zajęciach uczniowie poznają i przećwiczą korzystanie z ogólnodostępnych portali Wolne Lektury oraz Polona. Zaprezentowane zostaną też platformy IBUK Libra oraz Legimi, z których mogą bezpłatnie korzystać czytelnicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz innych małopolskich bibliotek publicznych.

Terminy: środy, piątki, godz. 8.00-10.00

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Młodzieży WBP w Krakowie, tel. (12) 375-22-75, (12) 375-22-64

 

 • ROLA KSIĄŻKI I BIBLIOTEKI NA PRZESTRZENI WIEKÓW (zajęcia dla uczniów gimnazjum i szkół średnich)

Na zajęciach omówiona zostanie historia książki oraz rodzaje dokumentów bibliotecznych - książka tradycyjna, książka mówiona, książka elektroniczna. W programie również prezentacja multimedialna oraz wycieczka po wybranych agendach Biblioteki.

Terminy: poniedziałki-środy, piątki, godz. 8.00 – 10.00

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Młodzieży WBP w Krakowie, tel. (12) 375-22-64, (12) 375-22-75

 

 • MIEJSCA SIENKIEWICZA (zajęcia dla uczniów gimnazjum i szkół średnich)

Zajęcia łączące prezentację zawierającą anegdoty i ciekawostki z życia pisarza z praktycznymi ćwiczeniami dotyczącymi wyszukiwania książek na tematy związane z Sienkiewiczem. Uczniowie poznają polskiego noblistę poprzez miejsca, które odwiedził, dowiedzą się, w jaki sposób pracował i jak wyglądał jego świat. Po quizie sprawdzającym znajomość życia i twórczości pisarza uczestnicy zajęć nauczą się odszukiwać pozycje biblioteczne z zakresu historii literatury, historii i geografii Polski oraz świata.

Terminy: poniedziałki-środy, piątki, godz. 8.00 – 10.00

Rezerwacje: Wypożyczalnia i Pracownia dla Młodzieży WBP w Krakowie, tel. (12) 375-22-64, (12) 375-22-75

Projekty