Zaczarowany las

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę prac Izabelli Kozłowskiej pt. „Zaczarowany las”.

Izabella Kozłowska jest studentką Fotografii i Multimediów w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Głównymi tematami jej prac są drzewa, łąki, zwierzęta, roślinność. Inspiracji szuka w czynnościach dnia codziennego, idąc do pracy, czy robiąc zakupy. Stara się zwracać uwagę na to, co ją otacza, na rzeczy, na które ludzie nawet nie spojrzą lub nie mają czasu - kwitnące kwiaty, polujące koty, czy czyhające pająki.

Wielką inspiracją w jej twórczości jest las. To miejsce, w którym szczególnie często przebywa, odrywając się od rzeczywistości  i nie czując upływającego czasu. Las ma na Izabellę Kozłowską kojące, a nawet hipnotyczne działanie. Jednocześnie, dłuższe przebywanie w lesie pobudza jej zmysły do takiego stopnia, że odczuwa ona niepokój, czując się wręcz obserwowaną z każdej strony.

„Zaczarowany las” to manifestacja zafascynowanie naturą. Proste i liczne obiekty jak drzewa są pokazane z zupełnie innej, magicznej perspektywy. Fotografie Izabelli Kozłowskiej rzucają nowe, surrealistyczne światło na nasze otoczenie.

Miejsce ekspozycji: Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (I piętro)

Termin ekspozycji: 15.09.2022 – 17.10.2022

Zamknij

W tym serwisie internetowym używane są pliki cookies w celu ułatwienia korzystania z serwisu, do celów statystycznych i/lub reklamowych. Poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki przy pomocy której korzystasz z tego serwisu internetowego możesz blokować lub zezwalać na zapisanie plików cookies w urządzeniu w którym przeglądasz serwis internetowy.