Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Strona główna

Jakiego pisarza Węgrzy od lat typują do literackiej nagrody Nobla i kto jest najpopularniejszym na Węgrzech autorem komiksów?

Odpowiedzi na te i inne pytania padły podczas szkolenia pt. „Dwa bratanki - odkrywamy literaturę węgierską w Polsce".Dwa bratanki_2

Pierwszy etap projektu organizowanego przez Węgierski Instytut Kultury, Instytut Książki oraz Good Books odbył się 28 marca 2017 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie. Celem projektu jest przybliżenie literatury i kultury węgierskiej bibliotekarzom. Szkolenia odbywają się w tym roku we wszystkich bibliotekach wojewódzkich w Polsce. Wykładowcami są: Anna Butrym i Irena Makarewicz – tłumaczki,  wielbicielki i znawczynie kultury węgierskiej oraz Marcin Skrabaka  – doświadczony trener bibliotekarzy.

 

Drugą częścią projektu będzie konkurs na recenzję. Nagrodami będą pakiety książek najlepszych węgierskich pisarzy. Konkurs potrwa do końca września 2017 r., a jego rozstrzygnięcie nastąpi podczas Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.