Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę malarstwa Karoliny Bochenek pt. „Arktyka. Powidoki”.

Karolina Bochenek – z wykształcenia architekt, z zamiłowania żeglarka i malarka. Napędza ją ciekawość świata, potrzeba rozwoju i samorealizacji poprzez tworzenie nowej wartości, która będzie mogła stanowić inspirację dla innych.

Malowanie jest dla autorki osobistą, symboliczną podróżą dookoła świata. Choć to te prawdziwe podróże stanowią dla niej główną inspirację. Poznając nieznane, spotykając w trakcie podróży nowych wspaniałych przyjaciół, zachwycając się pięknem wokół odnajduje sens oraz motywację i energię do dalszych działań. Od czasu pierwszego spotkania z Arktyką, wzruszenia i zachwytu, które temu towarzyszyło, autorka, korzysta z każdej okazji wyruszenia na daleką wyprawę - najchętniej rejs żeglarski w rejony polarne, tam gdzie dominuje jeszcze dzika przyroda i gdzie pieniądz nie jest wyznacznikiem wartości. Gdzie rytm dni i kolejnych czynności staje się prymitywnie prosty, a nasze cele są jasne.

Arktyka. Powidoki to wystawa, która skupia głównie obrazy inspirowane pierwszą podróżą autorki na daleką północ – Spitsbergen Zachodni. Zapraszamy również do przeczytania krótkiego wspomnienia tamtego doświadczenia: Arktyka 2015 - Powidoki.

Zapraszamy do zapoznania się z innymi pracami autorki na: bochenekpainting.com

Miejsce ekspozycji: parter Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Termin ekspozycji: 16.01.2020 – 12.03.2020