Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Promocji Kultury "Urwany Film" zapraszają na kolejne spotkanie z cykl Krakowski Czwartek Kryminalny, które odbędzie się 27 lutego 2020, o godzinie 18.00 w Artetece (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego).

Gościem naszego spotkania będzie Wojciech Mucha, autor powieści Miasto noży.

Kraków, lata dziewięćdziesiąte XX wieku. Czas, kiedy obraz widziany w telewizyjnych reklamach i odtwarzany na filmach VHS kontrastuje z szarością codziennego życia i bloków z wielkiej płyty. Miasto noży to nie tylko wstrząsający thriller  o brutalnych porachunkach kibiców dwóch krakowskich drużyn – Cracovii i Wisły. To opowieść o tym, co kształtowało ludzi wchodzących w dorosłe życie w pierwszej dekadzie po transformacji ustrojowej.

Gaja Grzegorzewska o Mieście noży: "Mucha otwiera puszkę Pandory ze wspomnieniami z Grodu Kraka, z czasów gdy był on Miastem Noży, czyli na długo przed tym nim stał się słynnym na całą Polskę Królestwem Maczet".

Krakowski Czwartek Kryminalny to cykl comiesięcznych spotkań z osobami zawodowo zajmującymi się zbrodnią - pisarzami powieści kryminalnych, scenarzystami filmów, pracownikami policji i laboratoriów kryminalistycznych.