Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z pracownią artystyczną „Bez pośpiechu” zapraszają na wystawę grafik pt. „Po przejściach”.

Wystawa pt. „Po przejściach” to pierwsza w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie rodzinna wystawa grafik sióstr: Lidii, Ireny i Anny Kocur, członków Stowarzyszenia Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie oraz Klubu Sztuki im. Alfreda Długosza w Gorlicach. Na wystawie prezentowany jest zestaw grafik z różnych okresów działalności artystycznej.

Lidia Kocur – absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, uprawia grafikę w technice linorytu, monotypii i suchej igły. Jej prace prezentowane były w kraju i za granicą. Laureatka m.in. nagrody Dyrektora Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów oraz dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za linoryty. Na wystawie prezentowane są jej abstrakcje wykonane w technice monotypii oraz szablonu.

Irena Kocur – absolwentka Uniwersytetu Rzeszowskiego, uprawia grafikę w technice monotypii o tematyce roślinnej i fotografikę. Laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za zestawy fotografii i monotypii. Na wystawie prezentowane są jej hortensje i róże wykonane w technice monotypii.

Anna Kocur – absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, uprawia grafikę w technice linorytu, monotypii i suchej igły. Laureatka dwóch wyróżnień przyznanych podczas Salonów Gorlickich za linoryty. Jej grafiki były prezentowane w kraju i za granicą (Bardejów, Druskienniki). Animatorka zajęć plastycznych dla dzieci i dorosłych. Na wystawie prezentowane są jej abstrakcje wykonane w technice monotypii.

Pracownia artystyczna „Bez pośpiechu” jest miejscem realizacji pomysłów i marzeń, miejscem kreacji i spełnienia.Pasją autorek jest grafika: tworzą w technice: monotypii, linorytu, szablonu, suchej igły, stosują technikę mieszaną. Grafiki wykonywane są na prasie ręcznej, z użyciem farby drukarskiej. Powstające w ten sposób prace są czasochłonne ale dają oryginalne efekty wizualne i dodają klimatu miejscom, w których są prezentowane.

Jak same piszą: „Podstawą naszej pracy jest potrzeba i próba zatrzymania się, wyciszenia, dotarcia do wnętrza siebie i zrozumienia, a także przeżycia emocji, które towarzyszą nam na każdym etapie naszego życia. Chęć poznawania siebie i odnajdywania swojego miejsca w otoczeniu oraz poszukiwanie harmonii i bezpieczeństwa są nieodłącznym elementem naszej pracy.”.

Miejsce ekspozycji: Arteteka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Termin ekspozycji: 6.02.2020 – 27.02.2020.

Wernisaż wystawy: 14.02.2020, godz. 17.00