Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę fotografii Jacka Piotrowskiego pt. Krajobrazy skraju Małopolski.

Jacek Leonard Piotrowski – fotograf i wędrowiec z zamiłowania, przemierza ścieżki nie tylko Małopolski. Prowadzi blog podróżniczy dotyczący przede wszystkim swoich wędrówek polskimi szlakami turystycznymi.

Wydaje się być wędrowcem, którego potrzeba rozwoju i samorealizacji jest nierozłącznie związana z pokonywaniem Drogi. Czas, rozkład dnia i nocy w podróży daje Autorowi poczucie spokoju, spełnienia, staje się bezpiecznym skrawkiem jego nieba, w naszym jakże zabieganym skomercjalizowanym świecie współczesnej cywilizacji. Cieszy go dzielenie się doświadczeniami, tym samym podróż nabiera dodatkowej wartości, staje się inspiracją dla innych pokrewnych dusz.

Fotografowanie jest dla Autora pasją na równi z pokonywaniem kolejnych górskich ścieżek i wytyczonych szlaków, jest to jakby osobista symboliczna podróż przez życie. Krajobraz, piękno natury, bezkres świata, dzika przyroda stanowią inspirację do kolejnych wyzwań poznawania samego siebie w drodze na szczyt czy do celu, którym jest koniec szlaku. Zachwycając się pięknem plenerów i niesamowitymi widokami, odnajduje sens, motywację i energię do kolejnych wypraw.

Krajobrazy skraju Małopolski to wystawa, która pokazuje fotografie krajobrazów miejsc z okolic naszego regionu.

Zapraszamy również do czytania opisów podróży Autora na jego blogu: http://ginvilla.blogspot.com/

Miejsce ekspozycji: I piętro Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Termin ekspozycji: 30.01.2020–19.03.2020