Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników zapraszają na slajdowisko „Antypodróżnicy w Peru i Boliwii”, które odbędzie się 27 stycznia br., o godz. 19.00 w Artetece (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego).

„Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej” - taka myśl pojawiała się zawsze w momencie napotkania pierwszych trudności i niewygód związanych z podróżą. Choroba lokomocyjna, ciągłe zatrucia pokarmowe, niekończący się górski katar. Mimo to, ciągle okazuje się, że nie wiadomo kiedy jest już zaplanowana kolejna podróż.

Nasi goście Natalia i Paweł zaprezentują nam jakie odczucia i doświadczenia przeżywają Antypodróżnicy w podróży. Zabiorą nas w kolorowy świat Gór, Wulkanów, Kanionów, Lodowców i niesamowicie smacznego jadła. Opowiedzą również o zaskakujących spotkaniach na wysokościach, gdzie tchu już brakuje, o dziwnych smakach bydła rogatego, o tym, że warto mieć dobrą formę przed wyjazdem w góry wysokie, a zwłaszcza szybkie nogi i silne ciało. Usłyszymy także o tym co, może się przydać wędrując w nocy po uśpionych wioskach, o tym jakiego rozstawu oczu wystającego zza trawy nie należy się obawiać oraz o wyprawie naukowej do Kanionu Colca, od której miłość do Ameryki Południowej nabrała rozpędu i o mieszkaniu w pięknym białym mieście przypominającym im ukochany Kraków.

Zapraszamy do odkrywania Peru i Boliwii.