Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników zapraszają na slajdowisko Podróże z Pazurem, czyli 2 lata nieprzerwanej podróży, które odbędzie się 16 grudnia o godz. 19.00 w Artetece (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego).

Podróże z Pazurem, czyli ponad 2 lata nieprzerwanej podróży autostopem przez lądy, jachtostopem przez oceany i długimi trekkingami przez góry. To wszystko, a nawet więcej, z PSEM.

Snupi był ze swoimi właścicielami, Izą i Piotrkiem Miklaszewskimi, już w 36 krajach, na 5 kontynentach. Wspólnie przejechali ponad 50 tys. Km (min. Ameryka Południowa i Centralna oraz zachodnia Azja i Turcja). Przepłynęli ocean z Maroko do Brazylii przez Wyspy Zielonego Przylądka, następnie 3⁄4 długości Amazonki. Wspólnie zdobywali góry powyżej 5 tys. metrów n.p.m i uprawiali 10 dniowe trekkingi w trudne tereny, jak wulkan Misti 5822 m n.p.m. czy jeden z najtrudniejszych szlaków na świecie – trasę alpinię w górach Huayhuash oraz osławiony płaskowyż Roraima w Wenezueli. Jeśli chcesz posłuchać o podróżowaniu z psem, o tym wszystkim dobrym, ale też i złym, co zobaczyli, a także o ich odczuciach - zapraszamy.

Piotr i Iza zamierzają dużą cześć swojego wystąpienia przeznaczyć na pytania publiczności. Jak twierdzą, nie boją się żadnego. Dlatego przygotujcie się i zapiszcie swoje pytanie na kawałku kartki, który wrzucić będzie można do pudełka i wylosować. Pytania będzie można też zadawać bezpośrednio.