Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników zapraszają na slajdowisko Autostopem przez Azję - 500 dni przygody, które odbędzie się  9 grudnia o godz. 19.00 w Artetece (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego).

W podróż autostopem przez Azję zabierze nas Sonia Bała, która w czerwcu 2018 postanowiła  spełnić swoje największe marzenie. Ruszyła  przed siebie w podróż bez biletu powrotnego. Teraz po 500 dniach w drodze wraca do kraju z niezliczonymi wspomnieniami, głową pełną fantastycznych krajobrazów, historiami, które na długo pozostaną w pamięci.

Odwiedziła 17 krajów, przejechała tysiące kilometrów autostopem, pociągami, motorem, konno, a długie godziny spędziła na promach. Podróż  rozpoczęła w Kazachstanie, by jechać dalej przez kraje Azji Środkowej, po Pakistan, indyjski Kaszmir i Ladakh, Nepal, Azję Południowo-Wschodnią, kończąc na Filipinach i Indonezji.

Będą w tej opowieści bezkresne kazachskie stepy i kirgijskie doliny upstrzone jurtami, mało znana ujgurska prowincja Chin, onieśmielające szczyty pakistańskiego Karakorum, zapierający dech w piersiach buddyjski Ladakh, kolorowa i rozmodlona Mjanma, malownicze górskie drogi północnego Wietnamu, orangutany na Borneo, smoki z Komodo i tradycje plemion indonezyjskiej wyspy Flores. Będą też chwile zwątpienia, bolesne konfrontacje z podróżniczą rzeczywistością, wcale nieidealną i niepocztówkową Azją.