Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Przyjdź na spotkanie z twórcami Spontanu Zorganizowanego: Małgorzatą Pióro i Łukaszem Opalińskim - pasjonatami życia, fotografii, kreacji, podróży... Zapraszamy Cię na spotkanie z fotografią uliczną, krajobrazową, urbexową. Spotkanie okraszone będzie opowieściami z naszych polskich i zagranicznych plenerów. Podzielimy się z Wami naszym sposobem patrzenia na rzeczywistość, tym jak ważne dla nas jest dostrzeganie szczegółów, przeżywanie chwili, zatrzymywanie się tuż za rogiem na zdjęcia, mimo, że właśnie wyruszyliśmy w podróż, której cel jest odległy. Opowiemy o spotkaniach z przeróżnymi ludźmi, z którymi wymieniliśmy czasem tylko spojrzenie, ale utrwaliliśmy ich na zawsze na zdjęciach.  

Jeśli lubisz przygodę i wyzwania, chcesz zatrzymać w kadrze czas, lubisz poeksperymentować oraz chcesz nauczyć się opowiadać historię w jednym zdjęciu... przyjdź na spotkanie.

Zabierz ze sobą 1 zdjęcie z Twoją ulubioną historią z podróży!!!

Warsztaty skierowane są do osób dorosłych. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy:

Warsztaty poprowadzą:

Małgorzata Pióro – artysta fotografik, pedagog, socjolog, arteterapeuta, wykładowca, certyfikowany trener, trener „doświadczania”, trener metody „Biegun” Marka Kamińskiego, facylitator, podróżniczka. Prowadzi autorskie warsztaty Sztuka Patrzenia w Londynie, Dublinie i Lwowie, a także w różnych miastach Polski. W Krakowie współprowadziła warsztaty fotograficzne Przygoda z Fotografią. Realizuje zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach projektów unijnych.

Łukasz Opaliński - fotograf freelancer, grafik, operator, scenarzysta, czasem reżyser. Absolwent Krakowskiej Szkoły Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa na kierunku operatorsko-montażowym. Absolwent AMA Akademii Multiart, kierunek operatorski. Wykładowca w Krakowskiej Szkole Filmowej im. Wojciecha Jerzego Hasa oraz Akademii Fotografii w Krakowie. Prezentował swoje prace fotograficzne w technikach fotografii analogowej; jak guma dwuchromianowa, brąz Van Dyke'a, brom, techniki bezkamerowe na siedmiu wystawach w 2018 roku.

Spotkanie odbędzie się w Artetece WBP w Krakowie (ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego), w dniu 18 grudnia 2019 roku, o godz. 18.00.