Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Zapraszamy rodziców z dziećmi do wspólnej zabawy w teatrzyk podczas SOBOTNICH TEATRANKÓW. Warsztaty plastyczno-teatralne będą okazją  prorodzinnego, sąsiedzkiego, kreatywnego spotkania przy wspólnym stole, farbach, wstążkach, bibule, wzajemnej integracji i działaniu twórczym.

Celem warsztatów jest pokazanie teatru, który możemy stworzyć, sięgając do kuchennej szuflady, do starych czasopism czy też do pudełka z nićmi. Na zajęciach stworzymy wspólnie lalki teatralne, zbudujemy  scenografię i  wyczarujemy kostiumy, które po każdym spotkaniu staną się środkiem i inspiracją do wspólnego opowiadania sobie historii w naszym teatrzyku.

16 listopada,  godz. 12.00-14.00 BAJKOCZYTANIE ZZA SIEDMIU GÓR I LASÓW.

Czy szary papier może zastąpić królewskie szaty?

Na warsztatach spotkamy się, by poznać teatr, jaki może powstać z kawałka papieru i sznurka! Zaprojektujemy suknie balowe, fartuszki, szaty królewskie, czerwone kapturki i uszyjemy je dla uczestników. Efektem naszych prac będzie rodzinne czytanie znanych baśni, które zostaną zilustrowane przez uczestników w  niezwykłych kostiumach.

 

14 grudnia,  godz. 12.00-14.00 BAJECZNE KUKIEŁKI.

Jak głośno drewniana łyżka może wyśpiewać miłosna serenadę?

Zajęcia pozwolą nam dostrzec teatr w przedmiotach codziennego użytku. Działania plastyczne przemienią drewnianą łyżkę w magiczną wróżkę, pięknego księcia czy królową balu. Czarów dokonamy za pomocą artykułów kreatywnych, płócienek i guzików. We wspólnych zabawach nauczymy się, w jaki sposób animować lalkę teatralną nazywaną kukiełką. Na koniec zajęć za pomocą kukiełek, w formie przedstawienia teatralnego, opowiemy bajkę.

Warsztaty poprowadzi Anna Marcowska -  art-edukatorka  i animatorka kultury.

 

Konieczna wcześniejsza  rezerwacja telefoniczna - 12 37-52-256

Ilość miejsc ograniczona!