Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę malarstwa Janusza Szpyta pt. „Sytuacje – Pejzaże – Kwiaty”.

Janusz Szpyt urodził się w Lubaczowie, gdzie mieszka i tworzy. Studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach, w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni profesora Dudy-Gracza, a następnie na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni profesora Włodzimierza Buczka. Od 2007 roku pracuje jako wykładowca na Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie.

Jego obrazy znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych oraz muzeach w kraju i za granicą. Tematyką jego twórczości są sceny rodzajowe, portrety, akty, sceny fikcyjno-fantazyjne i malarstwo monumentalne. Projektuje i wykonuje aranżacje wnętrz sakralnych.

Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy, które czerpią inspiracje zarówno z natury , która przytłacza  pięknem swych odsłon, jak i różnymi przejawami zachowań ludzkich ujętych w groteskowy stereotyp.

Wystawę można oglądać na pierwszym piętrze (prawe skrzydło) Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 7.11.2019 r. – 2.01.2020 r.