Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z TuKomiks oraz Krakowskim Stowarzyszeniem Komiksowym zaprasza na maraton komiksowy w ramach 24 HOUR COMICS DAY.  W weekend 12-13 października Artetekę opanują fani komiksu.

Sprawa jest prosta: przez 24 godziny mamy za zadanie narysować 24 strony komiksu na podany temat. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rysowników, scenarzystów, par rysownik-scenarzysta i grup. Po maratonie powstanie ZIN komiksowy, w którym opublikujemy skończone komiksy uczestników.

Startujemy 12 października 2019 r. o godzinie 12:00.

Zasady maratonu:

W sobotę o godzinie 12:00 zostanie podany temat, pod który w ciągu 24 godzin będziemy mieć za zadanie stworzyć dwudziestoczterostronicowy komiks. Założenie jest takie, by w 24 godziny narysować 24 strony komiksu. To od rysownika tak naprawdę zależy, jaki komiks stworzy i jakie dobierze środki artystyczne. Dozwolone są prace w grupie, jak i praca w pojedynkę. Osoby chcące dołączyć do maratonu, a mające problemy z dojazdem, mogą pracować zdalnie z domu, udzielając się na stronie wydarzenia. Zapraszamy zatem rysowników i scenarzystów, początkujących, jak i hardcorowych komiksiarzy, uczniów z mistrzami, oraz pasjonatów jak i mniej zainteresowanych tym tematem, ale ciekawskich ludzi.

Kontakt i pytania:

facebook.com/TuKomiks

Relacja z wydarzenia:

instagram.com/tukomiks

Sponsorzy:

Clonex 360print

Super Food

24 HOUR COMICS DAY  to pomysł amerykańskiego teoretyka komiksu Scotta McClouda. Uczestnicy akcji w ciągu doby rysują 24-stronicowy komiks na temat zadany przez organizatorów.