Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników zaprasza 30 września o godz. 19.00 do sali 315 (ul. Rajska 1, III p.)  na slajdowiska Pakistan i Nepal– wędrówki po Karakorum oraz trekking do Everest Base Camp.

Teresa Tokarz do Pakistanu wybrała się tyko z zarysem planu, w który zawierał się Nanga Parbat Base Camp oraz dotarcie, w miarę możliwości do najwyżej położonej granicy państw na świecie między Pakistanem a Chinami. Zakładała również możliwie jak najniższy budżet i podróżowanie tylko i wyłącznie autostopem. Dzięki wielu niesamowitym ludziom poznanym w drodze udało się zrobić cztery bardzo przyjemne trasy w Karakorum
i przejechać ponad 3000 km autostopem, w tym Karakorum Highway w dwie strony oraz dotrzeć do granicy z Chinami.

Nie obyło się bez kilku mniejszych lub większych wpadek, ale kraj taki jak Pakistan nie pozwala na zaplanowanie zbyt wielu rzeczy. Zdarzały się niespodzianki, nie tylko widokowe, ale przede wszystkim w życzliwości ludzi których Teresa spotkała na trasie.

Czując wciąż niedosyt gór, nasz gość udał się do Nepalu. Zaczynając wędrówkę w Jiri, przez malowniczo położone wioski dotarła do Lukli, a po dwóch tygodniach trekkingu, Mount Everest ukazał  się w całej okazałości. Nie lada emocji i przygód dostarczyło przejście przez przepiękną Cho La Pass.

Oprócz opowieści z drogi, usłyszymy jak przygotować się do trekkingu, co ze sobą zabrać i jak zaplanować trasy zarówno w Pakistanie jak i w Nepalu