Drukuj

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę twórczości Anny Schumacher pt. „RYBY I RYBONY. Grafika, malarstwo”

Anna Schumacher – malarka, ilustratorka. Ukończyła studia na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom obroniła w 2001 roku w pracowni malarstwa prof. Sławomira Karpowicza oraz w Pracowni Projektowania Książki i Typografii pod kierunkiem prof. Romana Banaszewskiego. Od 2003 roku należy do związku profesjonalnych artystów: Z.P.A.P. a od roku 2011 także do niezależnej zakopiańskiej grupy „Popatrz”.

Zajmuje się malarstwem sztalugowym, collagem, grafiką – litografią, a także ilustracją prasową i książkową. Od roku 2012 zajmuje się techniką litografii z kamienia pracując w prywatnej pracowni graficznej w Pradze w Czeskiej Republice oraz w Krakowie w Polsce. Jej obrazy, grafiki i ilustracje znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, Słowacji, Czechach, Kanadzie, Niemczech, Australii, USA i Wielkiej Brytanii. Jej obrazy znajdują się także w zbiorach Muzeum Tatrzańskiego. Na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie przedstawionych będzie dziesięć grafik w technice litografii z kamienia oraz obrazy na płótnie.

Wystawę można oglądać w Wypożyczalni Głównej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 21.06.2019 – 26.07.2019.