Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Zapraszamy dzieci w wieku 7-9 lat do zabawy książkowo-filmowej na podstawie książki „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima.

Osoba chętna do udziału w projekcie:

  • do 19 maja 2019 r. odbiera prezent –książkę i zapisuje się do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (u. Rajska. 1)
  • do 25 maja 2019 r. czyta książkę
  • 25 maja 2019 r. (sobota), godz.14.30-18.30 uczestniczy w warsztatach animacji filmowej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie
  • 19-24 listopada 2019 r. ogląda premierę swojego filmu z rodziną i przyjaciółmi na ekranie kinowym podczas 26.Miedynarodowego Festiwalu Filmowego Etiuda&Anima w Krakowie

Zgłoszenia na adres:

Liczba miejsc jest ograniczona

Projekt Ożywiamy książki! to wydarzenie literacko-filmowe zorganizowane przez Fundację Promocji Kultury Artystycznej, Filmowej i Audiowizualnej Etiuda&Anima w Krakowie (maj – listopad 2019). Zaproszono do niego 5 bibliotek z Małopolski, w tym Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie, a także wydawnictwa książkowe oraz dzieci w wieku 7-9 lat. Dzieci zgłaszające się do projektu otrzymają  w prezencie książkę (1 tytuł w każdej z bibliotek),  wybraną z tytułów przeniesionych na ekran w formie animacji. Będą to: „O dwóch takich co ukradli księżyc” oraz „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem” Kornela Makuszyńskiego, „Pan Maluśkiewicz” Juliana Tuwima, „To pewna wiadomość” oraz „Len” H. Ch. Andersena, „O dwunastu miesiącach” i „Szewczyk Dratewka” Janiny Porazińskiej. Po przeczytaniu książki do wyznaczonego terminu, dwunastka dzieci spotka się w bibliotece z bibliotekarzem i profesjonalnym twórcą animacji. Po rozmowie o przeczytanej książce, zachęceniu do korzystania z biblioteki, dzieci stworzą scenariusz i wykonają na kilkugodzinnych warsztatach, pod kamerą, krótki film animowany w wybranej technice filmowej (materiałów sypkich, animacja przedmiotowa, rysunkowa, wycinanka, kolaż, plastelina, lalkowa) zainspirowany danym tytułem. Na końcu spotkania biblioteka zamieni się w kino, a dzieci zobaczą jak ekranizację wybranego tytułu  wykonał profesjonalny animator. Nagrodą za udział w projekcie będzie uczestnictwo w listopadowym  26. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda&Anima w Krakowie oraz obejrzenie wraz z zaproszonymi przez siebie gośćmi zmontowanych już filmów warsztatowych na dużym kinowym ekranie. Na deser młodzi ludzie zobaczą wartościowy długometrażowy film animowany nagradzany na festiwalach na świecie.

Jedno z pierwszych spotkań odbędzie się w Wypożyczalni i Pracowni dla Dzieci, w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie  25 maja w godz. 14.30-18.30.