Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Promocji Retroinformatyki “Dawne Komputery i Gry” zapraszają, w dniach 25-26 maja, do Arteteki WBP w Krakowie na Festiwal Dawnych  Komputerów i  Gier.

Pod koniec maja Kraków stanie się krajową stolicą retroinformatyki. Stanie się tak za sprawą Festiwalu Dawnych Komputerów i Gier. Dla tych, którzy sami przygodę z komputerami rozpoczynali od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE będzie to podróż do przeszłości, dla młodszych natomiast okazja do przekonania się jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu.

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier jest jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Na wydarzenie składa się w pełni interaktywna ekspozycja kilkudziesięciu zabytków informatyki, w tym m.in. NES (Super Mario, Excitebike), SNES (Smerfy, Donkey Kong Country), Nintendo 64 (Mario Kart 64, Star Wars Episode I Racer, Lego Racer), Atari 2600 (Space Invaders, Pac Man), Amiga 500 (Lotus, Sensible Soccer) oraz Commodore 64 (Boulder Dash, International Karate). Wszystkie urządzenia w pełni sprawne, przygotowane do grania

Zapraszamy w sentymentalną podróż!