Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Fundacja Klubu Podróżników Śródziemie Aleja Podróżników zapraszają na slajdowisko Digital Nomad: Czy ciągłe podróże mogą być sposobem na życie?, które odbędzie się 27 maja o godz. 19.00 w Artetekice WBP w Krakowie.

„Cyfrowi nomadzi” - kim oni są? Pojęcie to staje się coraz bardziej modne, coraz częściej można usłyszeć o nich w mediach. Według przewidywań analityków, bycie cyfrowym nomadem już niebawem stanie się bardzo popularnym sposobem na życie. Jak wygląda codzienne życie osoby podróżującej i pracującej online? Czy ciężko zacząć przemierzać świat i zarabiać pieniądze w Internecie? Czy piękne zdjęcia z mediów społecznościowych faktycznie pokazują jak nomadzi pracują i spędzają swój czas?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi uzyskamy od naszego gościa Krzysztofa Misztala, cyfrowego nomada od 3 lat. Podczas prezentacji poświęconej podróżom oraz stylowi życia cyfrowych nomadów odpowie na pytania, obali mity oraz przedstawi obraz codziennego życia. Porozmawiamy także o tym: kto może zostać nomadem? Jak się za to zabrać? Czy taki styl życia dużo kosztuje? Jak wygląda zwykła codzienność? Czy ciężko jest poznać ludzi i nawiązać nowe przyjaźnie?

Posłuchamy również o życiu na Wyspach Kanaryjskich - rajskich wyspach w Europie oraz jednym z ulubionych miejsc Krzysztofa. Jak wygląda tu codzienność, czy faktycznie są takie rajskie? Czy jest to najlepsze miejsce w Europie na ucieczkę przed zimą?