Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Nie jest Ci obojętna estetyka miasta, w którym mieszkasz? Chcesz mieć realny wpływ na to, co Cię otacza? Studiujesz lub jesteś świeżo upieczonym/ą absolwentem/ką kierunków projektowych? Nigdy nie projektowałeś/aś, ale interesujesz się miastem?

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na cykl warsztatów, podczas których wspólnie wypracujemy wskazówki do projektu terenu za Biblioteką, pomiędzy ul. Karmelicką, a Dolnych Młynów, który będzie pełnić funkcję Zielonej Czytelni.

W ramach spotkań zdobędziesz wiedzę, która pozwoli Ci zgłosić własny projekt do BO. Będziemy dyskutować o mieście, czytać plany miejscowe,  projektować i budować makietę. Efektem warsztatów będzie projekt, który zgłosimy do Budżetu Obywatelskiego.

Prowadzenie warsztatów:

Barbara Nawrocka i Dominika Wilczyńska  - architektki, absolwentki Politechniki Krakowskiej. W 2012r. założyły Kolektyw Palce Lizać łączący działania architektoniczne, artystyczne i społeczne. Od 2015r. prowadzą biuro architektoniczne MiastoPracownia. W swojej pracy skupiają się na lokalności i społecznym wymiarze projektowania. Wielokrotnie brały udział w działaniach partycypacyjnych. Swoimi projektami szukają odpowiedzi na pytania o wizje lepszego, sprawiedliwego miasta. Starają się włączać w procesy projektowe ekspertów nauk humanistycznych i społecznych. Nagrodzone min. główną nagrodą Biennale Designu w Lublanie BIO50, [Lublana, Słowenia 2014], główną nagrodą jury i publiczności w konkursie Futuwawa Patrz na plac [Warszawa, 2016],wyróżnione w konkursie na Muzeum Kapitalizmu [Oakland, California, 2015] czy Stypendium Miasta Krakowa w dziedzinie Sztuki Wizualne: Architektura [2017]. Współpracowały min. z Fundacją Instytut Architektury, Muzeum Narodowym w Krakowie, Galerią Bunkier Sztuki w Krakowie, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie i wieloma lokalnymi domami kultury.

Terminy spotkań:

Poniedziałki: 13.05, 20.05, 27.05, 03.06, 17.06, 24.06, 01.07;  godz. 16.00

Formularz zapisu

Odwiedź nas na FB

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury