Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz z Cracow Art Week zapraszają na wystawę pn. „W przestrzeń nieznaną”.

Cracow Art Week to ewolucja projektu Cracow Gallery Weekend KRAKERS, który od 2012 roku promuje sztukę współczesną w przestrzeni Krakowa, tworzy platformę komunikacyjną, edukacyjną, informacyjną i promocyjną oraz miejsce spotkań ośrodków sztuki niezależnej i mieszkańców miasta.

Wystawa „W przestrzeń nieznaną” to wystawa wpisująca się w Cracow Art Week, w której bierze udział trzydzieścioro studentów i absolwentów kierunków artystycznych krakowskich uczelni. Motywem przewodnim pierwszej edycji Cracow Art Week KRAKERS będzie właśnie skok, który zawiera w sobie dynamikę, wybicie się i gwałtowną zmianę miejsca. Wystawa, którą oglądać można będzie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej będzie pokazywać różne sposoby, na jakie można rozumieć motyw skoku w sztuce malarskiej. Trzydzieścioro artystów to też trzydzieści indywidualnych podejść do tematu przewodniego, przedstawionych w różnych technikach malarskich.

Wystawę można oglądać w lewym skrzydle na parterze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 11.04.2019 – 31.05.2019.