Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Dojazd

Budynek Główny Biblioteki

Biblioteka mieści się przy ulicy Rajskiej 1. Dojazd tramwajem do przystanku Teatr Bagatela położonego ok. 200 metrów od Biblioteki - od przystanku trzeba pójść ulicą Karmelicką, która wyłożona jest kostką brukową (nadjeżdżający od strony ulic Podwale lub Dunajewskiego muszą najpierw przejść na drugą stronę ulicy w kierunku budynku teatru), i po przejściu przez jedno przejście dla pieszych skręcić w lewo w ulicę Rajską. Biblioteka znajduje się po prawej stronie, do wejścia prowadzi wyłożony płytami bezpieczny chodnik.

Dojazd autobusem do przystanku AGH / UR położonego ok. 300 metrów od Biblioteki – z przystanku trzeba pójść ulicą Czystą, następnie skręcić w pierwszą w lewo w ulicę Dolnych Młynów, a ok. 30 metrów dalej skręcić w prawo przez przejście dla pieszych w ulicę Rajską, przekroczyć skrzyżowanie z ulicą Szujskiego, w odległości ok. 50 metrów znajduje się przejście na drugą stronę ulicy Rajskiej, które prowadzi prosto do wejścia do Biblioteki.

Arteteka i Biblioteka Sztuki

Żeby trafić do drugiego budynku Biblioteki, w którym znajdują się Arteteka i Biblioteka Sztuki, należy po wyjściu z głównego budynku przejść na drugą stronę ulicy Rajskiej, skręcić w prawo a następnie w pierwszą w lewo w ulicę Szujskiego. Wejście znajduje się po lewej stronie ulicy w odległości ok. 30 metrów od ulicy.

Miejsca postojowe

Biblioteka nie posiada własnych miejsc parkingowych. Miejsce postojowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje się przy ulicy Rajskiej 10A, ok. 20 metrów od wejścia do Biblioteki. Więcej miejsc tego typu znajduje się na Dunajewskiego 5 (5 stanowisk, ok. 500 metrów od Biblioteki) i na św. Anny 2 (4 stanowiska, ok. 650 metrów od Biblioteki). Wzdłuż całej ulicy Rajskiej dostępne są także miejsca postojowe wchodzące w skład strefy płatnego parkowania.

Powrót