Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zaprasza na wystawę twórczości Urszuli Ewy Zygmuntowicz pt. „Świat moich ekspresji”.

Urszula Ewa Zygmuntowicz – O swojej pasji mówi tak: “Malarstwo, malarstwo abstrakcyjne to moja pasja, moje życie. W nim odnajduję siebie, swoją wrażliwość, dzięki niemu wyrażam swoje emocje.”

Maluje od dziecka. W dzieciństwie na co dzień obcowała z przyrodą na wsi, gdzie jej ojciec hodował konie. Skończyła Liceum Plastyczne w Krakowie, jednak jej twórczość ukształtowała znajomość z prof. Edwardem Kopaczewem z Akademii Sztuk Pięknych we Lwowie, który pomógł wydobyć z prac ruch, ekspresje i barwę.

Maluje technika mieszaną – pastelami suchymi, olejnymi, mieszanymi pigmentacyjnie, z rzadka farbami olejnymi. Uwielbia błękit lazurowy i biel a fascynują ją ludzkie emocje – gniew, strach, przyjaźń, tęsknoty – które przenosi na obraz. Emocjonalne efekty uzyskuje przez szybkie, pewne pociągnięcia farby. Jej obrazy są pełne ekspresji i dynamiki, a barwne plamy przenikają się wzajemnie tworząc zunifikowaną formę.

Miejsce ekspozycji: Galeria na Poddaszu Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie

Termin ekspozycji: 12.02.2020 – 31.03.2020.