Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie wraz ze Szkołą Kreatywnej Fotografii zapraszają na wystawę fotografii pt. „Przyroda weźmie swoje

Autorem wystawy jest Max Danilevsky, urodzony 12 lipca 1996 r. w Dnieprze na Ukrainie. Przez rok mieszkał w Gdańsku kończąc uniwersytet, a po uzyskaniu wykształcenia wyższego zdecydował przetworzyć swoją pasję fotograficzną w styl życia. Obecnie mieszka i pracuje w Krakowie, zajmuje się fotografią, filmowaniem, montażem i grafiką.  

Na wystawie zobaczyć można zestaw zdjęć przedstawiających znane na całym świecie miejsce, o którym wszyscy słyszeli, ale nie wszyscy widzieli na własne oczy: Czarnobyl. To, co tam się wydarzyło zmieniło cały świat i miało ogromny wpływ na miliony ludzi. W swoich pracach pokazuje, jak miejsce, które niekiedy wręcz kipiało życiem, gdzie budowały się plany na przyszłość a ulice były wypełnione śmiechem dzieci, pewnej nocy zatrzymało się. Człowiek popełnił błąd, a przyroda wzięła swoje.

Wystawę można oglądać w prawym skrzydle na parterze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie w dniach 19.06.2019 – 25.07.2019.