Fundusze Europejskie - Program Regionalny

Województwo Małopolskie

Unia Europejska - Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

A A A

Wejście

Do wnętrza głównego budynku wchodzi się przez automatyczne rozsuwane drzwi. Po obu stronach schodów do budynku znajdują się podjazdy dla osób poruszających na wózku. Po przekroczeniu wejścia głównego wchodzi się do obszernego holu. Szatnia znajduje się na lewo od wejścia. Aby dostać się do korytarzy na parterze, należy pokonać pięć stopni schodów lub skorzystać z podjazdu - jeden znajduje się po lewej, a drugi po prawej stronie. Po lewej stronie od wejścia znajduje się przycisk umożliwiający wezwanie asystenta osoby z niepełnosprawnością lub pracownika informacji.

Najbliższa winda dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością znajduje się w korytarzu na prawo od głównego holu w odległości ok. 5 m.

W korytarzu na lewo od głównego holu znajduje się Punkt Rejestracji Czytelników, w którym można zapisać się do Biblioteki podczas pierwszej wizyty. Dalej znajduje się Wypożyczalnia Główna. Naprzeciwko niej jest toaleta dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Windą zlokalizowaną w tym skrzydle dojedziemy do położonych na pierwszym piętrze Czytelni Zbiorów o Krakowie i Małopolsce oraz Czytelni Informacji Naukowej i Bibliograficznej a także do Wypożyczalni i Pracowni Informatycznej (trzecie piętro).

W prawym skrzydle na parterze znajduje się Wypożyczalnia Książki Mówionej i Brajlowskiej, a także Wypożyczalnie i Pracownie dla Dzieci i Młodzieży. Korzystając z windy lub schodów po prawej stronie holu, możemy dotrzeć do Czytelni Czasopism (pierwsze piętro), Czytelni Informacji Biznesowej i Europejskiej,  Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Obcojęzycznych oraz Wypożyczalni i Pracowni Muzycznej (drugie piętro), a także do Czytelni Głównej (trzecie piętro). Na pierwszym piętrze w tym skrzydle znajduje się także bar.

Budynek Biblioteki ma 4 kondygnacje. Komunikację między piętrami zapewniają 2 windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Windy są wyposażone w system informacji głosowej oraz przyciski oznaczone brajlem.
Barierę dla wózków mogą stanowić dwuskrzydłowe przeciwpożarowe drzwi, dzielące każde z pięter na segmenty.

W głównym budynku są 4 toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Znajdują się one:

  • na parterze w lewym skrzydle, naprzeciwko Wypożyczalni Głównej
  • na pierwszym piętrze w lewym skrzydle, naprzeciwko Czytelni Informacji Naukowej i Bibliograficznej
  • na trzecim piętrze w Czytelni Głównej
  • na trzecim piętrze w Wypożyczalni i Pracowni Informatycznej

W budynku Arteteki i Biblioteki Sztuki jest  dostępna jedna toaleta dla osób niepełnosprawnych, która znajduje się na pierwszym piętrze.

Powrót